reklama
reklama

Nieoficjalne Mistrzostwa Polski Klas Esportowych „Atoms Cup Kęty 2023"

MAGAZYN, Wiadomości, 27.03.2023 16:55, INFORMACJA PRASOWA
Nieoficjalne Mistrzostwa Polski Klas Esportowych „Atoms Cup Kęty 2023

24 marca odbyła się IV edycja nieoficjalnych Mistrzostw Polski Klas Esportowych „Atoms Cup Kęty 2023” organizowana przez Szkołę ZDZ Kęty. Cały event Lan-owy był streamowany i komentowany przez Polską Federację Esportową. Spore przedsięwzięcie, bardzo dobra organizacja zarówno techniczna jak i wizualna ze strony koordynatorów całego wydarzenia: nauczycieli Violetty Korcik oraz Adriana Kozieła. Na szczególne uznanie zasługują również bardzo zaangażowani i solidni uczniowie ZDZ Kęty, a także Dyrektor Szkoły Pani Anna Domasik–Knapek.

Jako Dyrektor bardzo chętnie wspieram tego typu inicjatywy moich pracowników i uczniów. Poprzez turniej chcemy pokazać, że esport to bardzo szeroka branża nieopierająca się jedynie na graniu w gry. Chcemy odmienić stereotypowe myślenie większości osób – mówi Pani Anna Domasik – Knapek.

Na deskach Domu Kultury zawalczyły w rozgrywkach 4 drużyny: ZS Konin, ZDZ Bielsko-Biała, ZDZ Andrychów oraz ZDZ Kęty.

W pierwszym półfinale drużyna z Andrychowa rywalizowała z drużyną z Konina. Widoczna była jednostronna przewaga i to gracze z Konina cieszyli się z awansu do Wielkiego Finału. W drugim meczu naprzeciw siebie stanęły zespoły z Kęt i Bielska-Białej. Po pierwszej bardzo wyrównanej mapie to zawodnicy reprezentujący szkole z Bielska mogli cieszyć się z korzystnego wyniku. Porażka na pierwszej mapie podcięła skrzydła teamowi z Kęt. Finalnie mecz ten wygrała drużyna z Bielska. Mecz o 3. miejsce był również pełen emocji, co wcześniejsze spotkanie. Ekipa z Andrychowa po 3 wyrównanych mapach musiała uznać wyższość drużyny z Kęt i w ten sposób to ekipa z Kęt zdobyła 3 miejsce w Nieoficjalnych Mistrzostwach Klas Esportowych. W finale naprzeciw siebie stanęły dwie najmocniejsze ekipy turnieju - ZS Konin i ZDZ Bielsko Biała. Drużyna z Konina pokazała to, co w pierwszym meczu i podczas trwania kwalifikacji, czyli mocną dominację. Zawodnicy Konina wykazali się dojrzałością i doświadczeniem które pomogło im wygrać cały turniej.

Organizatorzy pragną podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób dołożyli cegiełkę do powstania „ATOMS Cup Kęty”:

„Cały Event nie mógłby się odbyć gdyby nie wsparcie naszych sponsorów, którym pragniemy złożyć szczere i gorące podziękowania za chęć wspierania inicjatyw dla młodych, za to, że w czasach, kiedy ciężko dać coś od siebie wyciągnęliście do nas z uśmiechem pomocną dłoń.”


Dziękujemy:

- Panu Krzysztofowi Klęczarowi Burmistrzowi Gminy Kęty

- Pani Sywii Brzozowicz Dyrektor Domu Kultury w Kętach

-Panu Jackowi Kwiatkowskiemu Prezesowi Zarządu Zakładu Doskonalenia Zawodowego

- Firmie Max Electro – Robot Kęty

- Firmie Ksero-Grafix

- Restauracji Tabia Kęty

- Szkółce piłkarskiej WonderKind

- Firmie Beskid Media – oddział w Kętach

- Portalowi InfoKęty

- Portalowi mamNewsa.pl

- INFORMACJA PRASOWA -

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy