reklama
reklama

Zaopatrzenie magazynu - o czym należy pamiętać?

Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 23.04.2024 06:57,
Prowadzenie działalności produkcyjnej lub handlowej wiąże się z koniecznością przechowywania towarów. Najczęściej firmy decydują się na wynajem powierzchni magazynowej, jednak wielu przedsiębiorców wciąż lokuje produkty w prywatnych magazynach. O czym pamiętać o kontekście ich wyposażenia?
Zaopatrzenie magazynu - o czym należy pamiętać?

W co należy wyposażyć magazyn?

Wydaje się, że im mniej przedmiotów i narzędzi znajduje się na magazynie, tym lepiej. Jest to prawda, jednak podstawowych elementów nie może w nim zabraknąć. Są to:

  • regały i meble,
  • pojemniki,
  • nadstawki,
  • wózki transportowe,
  • akcesoria do pakowania towarów.

O ostatniej grupie, czyli akcesoriach do pakowania, często zdarza nam się zapominać, podczas gdy towar wychodzący z magazynu na ogół musi być przygotowany do transportu. Warto więc wyposażyć się w kartony, taśmy czy foliopaki.

Jakie regały magazynowe wybrać?

Regały magazynowe stanowią jeden z najważniejszych elementów wyposażenia każdego magazynu. Do wyboru mamy wiele produktów, które należy dobrać, mając na uwadze przede wszystkim specyfikę przechowywanych towarów.

Największą popularnością cieszą się regały metalowe, które wyposażone są w kilka półek. Nowoczesne modele posiadają blokowane kółka, dzięki którym można bez problemu przemieszczać regał, zwłaszcza jeśli znajdują się na nim stosunkowo lekkie produkty. Blokada zapobiega natomiast incydentalnym, przypadkowym przesunięciom i upadkom. Tam, gdzie towar przechowywany jest na paletach, dobrze sprawdzają się regały paletowe. Pozwalają zachować porządek w magazynie, a dodatkowo ułatwiają grupowanie poszczególnych palet.

Do magazynów o niestandardowych wymiarach albo trudnej do zaaranżowania powierzchni dobrym wyborem będą regały na zamówienie. Są nieco droższe, jednak dzięki nim jesteśmy w stanie maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń.

Ile kosztuje wyposażenie magazynu?

W kontekście wyposażenia magazynu bardzo często pada pytanie o cenę. Odpowiedź nie jest jednoznaczna, gdyż wiele zależy tak naprawdę od powierzchni, jaką mamy do zaaranżowania. Wybór odpowiednich regałów magazynowych jest tutaj kluczowy, przy czym ich ceny wahają się od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Trzeba wziąć pod uwagę, że koszt podstawowego wyposażenia magazynu to kilkadziesiąt tysięcy złotych, jeśli mówimy o niewielkich przestrzeniach. Duże, rozbudowane magazyny to już wydatek rzędu nawet kilkuset tysięcy złotych. Z tego właśnie powodu wielu przedsiębiorców decyduje się na wynajem powierzchni magazynowej, choć oczywiście nie jest to usługa dostępna dla każdego.


- artykuł sponsorowany -


reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy