reklama
reklama

Brak informacji dla niepełnosprawnych w szpitalach?

MAGAZYN, Wiadomości, 23.04.2024 16:15, eł
Chodzi o odpłatność (lub jej brak) za parkowanie.
Brak informacji dla niepełnosprawnych w szpitalach?

Jedna z naszych czytelniczek zwróciła nam uwagę na problem, który mają niepełnosprawni chcący udać się do Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu. Okazuje się jednak, że nie lepiej jest w Wadowicach, Andrychowie i Suchej Beskidzkiej.

Nasza czytelniczka z Kęt podkreśla, że na nowej stronie internetowej Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu brakuje informacji dla osób niepełnosprawnych, dotyczącej przeznaczonych dla nich udogodnień.

- Znajoma próbowała się dowiedzieć, czy osoba niepełnosprawna z kartą parkingową ma prawo do darmowego postoju na terenie Zespołu Opieki Zdrowotnej, czy musi płacić. Na stronie szpitala tego nie znalazła, więc zadzwoniła, ale pracownik działu infrastruktury, z którym rozmawiała, sam tego nie wiedział. Powiedział jej, że może zaparkować na kopercie przed wjazdem na teren ZOZ. Ale tam zawsze jest zajęte. Poza tym znajoma ma problemy z poruszaniem się, więc zależy jej na tym, aby pieszo pokonać jak najkrótszy dystans. W końcu, gdy tam pojechała, okazało się, że postój dla osób z kartą parkingową jest bezpłatny, tylko nigdzie to nie jest napisane – mówi nasza czytelniczka.

Jak się jednak okazuje, informacje na temat odpłatności (lub jej braku) za parkowanie dla osób niepełnosprawnych nie są wcale normą w szpitalach na naszym terenie. Nie znaleźliśmy ich na stronie Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach, ani na portalu ZOZ w Suchej Beskidzkiej. Podobnie jest na stronie Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego w Andrychowie. Można tam przeczytać, że placówki są wolne od barier poziomych i pionowych oraz zawierają rozwiązania architektoniczne, które umożliwiają osobom na wózku dostęp do wszystkich pomieszczeń. Ale o parkowaniu nie znaleźliśmy ani słowa.


Foto: Edyta Łepkowska

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Saturn, 23.04.2024 20:37

Nie trudno jest wymyślić, że na terenie szpitala są miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych, a te z zasady są bezpłatne.