reklama
reklama

Zmarł wieloletni dyrektor szkoły w Bulowicach

Wiadomości, Ostatnie pożegnanie, 12.03.2023 18:54,
Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek.
Zmarł wieloletni dyrektor szkoły w Bulowicach

W wieku 77 lat zmarł Jan Kościelnik, wieloletni dyrektor szkoły w Bulowicach k. Kęt.

Szkołą Podstawową im. Tadeusza Kościuszki w Bulowicach kierował w latach 1986/87 – 2001/02.

- Mimo trudnych czasów, braku dotacji, systematycznie prowadził modernizację placówki. Powstały nowoczesne klasopracownie dla klas 1-3, pierwsza sala komputerowa, salka do ćwiczeń korekcyjnych, szatnie. Wymienione zostały okna i posadzka na holach oraz piec węglowy zastąpiono gazowym. To tylko niektóre z inwestycji, które powstały dzięki pracy Pana Dyrektora Jana Kościelnika - czytamy we wspomnieniach zamieszczonych na stronie szkoły:

"Zapamiętamy Go, jako człowieka odpowiedzialnego, dla którego przekazywanie wiedzy i wychowywanie dzieci i młodzieży było prawdziwą pasją. Z wielkim zaangażowaniem troszczył się o sprawy naszej szkoły, chociaż czasem nie było to łatwe. Zawsze cieszył się z każdego sukcesu uczniów, doceniał wysiłek nauczycieli i wspierał różnorodne inicjatywy podejmowane przez nich. Wciąż pragnął, aby w szkole działo się coś nowego, twórczego, zarówno w sferze edukacyjnej, jak i kulturalno- rozrywkowej.

Pan Dyrektor Jan Kościelnik na zawsze wpisał się w historię naszej szkoły i zostawił w niej cząstkę siebie. Pozostanie we wdzięcznej pamięci swoich współpracowników, uczniów i ich rodziców.

Niech spoczywa w pokoju!

Dyrekcja, nauczyciele i pracownicy administracji ZSP w Bulowicach"

W szkole wspominają, że nawet będąc już na emeryturze, Jan Kościelnik w dalszym ciągu bardzo interesował się życiem szkoły. Był obecny na każdym rozpoczęciu roku szkolnego i kierował do uczniów i nauczycieli słowa wsparcia i życzenia, a na końcu roku gratulował sukcesów i cieszył się nimi.

Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek 13 marca o godzinie 15:00 w kościele w Bulowicach.

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy