reklama
reklama

Zmarł ks. prałat Józef Jania, wieloletni proboszcz parafii w Andrychowie [AKTUALIZACJA]

Wiadomości, Ostatnie pożegnanie, 19.03.2024 14:25,
Pełnił w niej posługę duszpasterską aż do emerytury.
Zmarł ks. prałat Józef Jania, wieloletni proboszcz parafii w Andrychowie [AKTUALIZACJA]

We wtorek, 19 zmarł ks. prałat Józef Jania, wieloletni proboszcz parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Andrychowie. Przeżył 87 lat, z czego prawie 61 jako kapłan!

Ksiądz Józef Jania urodził się 1 kwietnia 1937 roku w Porębie Wielkiej. Maturę zdał w 1957 roku w Zakopanem. W czerwcu tego samego roku został przyjęty do Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie. Święcenia kapłańskie przyjął 23 czerwca 1963 roku w katedrze na Wawelu. Święceń udzielił mu biskup Karol Wojtyła, wówczas wikariusz kapitulny archidiecezji krakowskiej.

Jako wikariusz Józef Jania pracował w parafiach: w Krzeszowie (1963-66), bielskim Hałcnowie (1966-69), św. Józefa w Krakowie (1969-1977) i w Godziszce, gdzie był początkowo ekonomem, a następnie proboszczem. W 1984 roku zaczął pracę jako administrator parafii św. Floriana w Żywcu Zabłociu, a następnego roku objął funkcję proboszcza. W sierpniu 1994 roku został proboszczem andrychowskiej parafii św. Stanisława BM. Pracował w niej do czasu emerytury w 2011 roku.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w czwartek i piątek:
21 marca 2024 (czwartek) o godzinie 16:30 Msza Święta w naszym parafialnym kościele.
22 marca 2024 (piątek) o godzinie 11:00 Msza Święta i odprowadzenie na cmentarz w parafii Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej (powiat limanowski – Archidiecezja Krakowska).

Z parafii św. Stanisława będzie również organizowany autokar na uroczystości pogrzebowe w Porębie Wielkiej. Zapisy w zakrystii.Źródło: www.diecezja.bielsko.pl

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy