reklama
reklama

Poważny wypadek i kolizja w sąsiadujących miejscowościach

Wiadomości, 24.11.2021 22:03, eł
Kilka rozbitych samochodów i dwie osoby w szpitalu.
Poważny wypadek i kolizja w sąsiadujących miejscowościach

Niespokojne było dzisiejsze (24 listopada) popołudnie na drogach gminy Maków Podhalański. Do pierwszego, znacznie poważniejszego zdarzenia doszło w samym mieście, na drodze krajowej nr 28. Drugie, w sąsiadującej z Makowem Grzechyni również wyglądało niebezpiecznie, ale nikt nie został w nim ranny.

Wypadek na ulicy Wolności w Makowie Podhalańskim (czyli drodze krajowej nr 28), tuż obok tamtejszego Zespołu Szkół spowodowała kobieta za kierownicą subaru. Jechała od strony Suchej Beskidzkiej w kierunku Jordanowa, gdy niespodziewanie zboczyła na przeciwległy pas ruchu. Ruch jest tam zawsze ogromny, toteż zderzenie z innym pojazdem było nieuniknione. Auto kobiety czołowo uderzyło w jadącego z naprzeciwka fiata. Ten zaś stuknął w jadącą za nim ciężarówkę, po czym został zepchnięty na chodnik i zatrzymał się na ogrodzeniu. Niestety, w wypadku ucierpiały dwie osoby – sprawczyni zdarzenia i jadące z nią dziecko. Obie trafiły do szpitala.

Do kraksy w Grzechyni doprowadził kierowca dostawczego fiata, który nie dostosował prędkości do warunków panujących na jezdni. Na zakręcie stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na przeciwległy pas ruchu. W tym samym czasie z naprzeciwka nadjeżdżał drugi dostawczak, dla odmiany citroen. Jego kierowca próbował ratować się przed zderzeniem, ale nie miał wielkiego pola do manewru. Samochody stuknęły się czołowo, jednak kierowcy wyszli z tego bez szwanku.
Foto: Małopolska Alarmowo

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy