reklama
reklama

Ostatnie pożegnanie emerytowanego proboszcza parafii w Wadowicach [AKTUALIZACJA]

Wiadomości, Ostatnie pożegnanie, 18.05.2024 16:17, eł
Uroczystości pogrzebowe odbędą się 20 i 21 maja.
Ostatnie pożegnanie emerytowanego proboszcza parafii w Wadowicach [AKTUALIZACJA]

Zmarł ceniony i lubiany w Wadowicach ksiądz Tadeusz Kasperek, wieloletni proboszcz parafii św. Piotra Apostoła w Wadowicach. Duchowny pełnił tę funkcję do 2021 roku, do czasu, gdy stan zdrowia uniemożliwił mu dalszą pracę. Zmarł 17 maja rano w jednym z krakowskich szpitali. 8 marca skończył 72 lata.

Ksiądz Tadeusz Kasperek święcenia kapłańskie przyjął w 1977 roku. Od 1977 do 1980 roku pracował jako wikariusz w parafii Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Bielsku Białej Komorowicach. Później pełnił taką samą posługę w parafii św. Jadwigi w Krowodrzy - dzielnicy Krakowa. Odszedł z niej w roku 1988, gdy mianowano go zastępcą rektora Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie. W 1993 roku przeniósł się do Wadowic, gdzie został proboszczem parafii Piotra Apostoła. Zarządzał nią aż do 2021 roku. Później już stan zdrowia nie pozwolił mu kontynuować pracy. Pozostał jednak w parafii.

Był kapelanem honorowym Ojca Świętego. To jedyna istniejąca obecnie godność honorowa nadawana przez papieża. Jest ona przyznawana szczególnie zasłużonym dla Kościoła kapłanom diecezjalnym, którzy ukończyli 65 lat.

Parafia św. Apostoła w Wadowicach informuje, że pogrzeb śp. ks. prałata Tadeusza Kasperka odbędzie się w Wadowicach: W poniedziałek, 20 maja o godz. 15.00 planowana jest msza św. pod przewodnictwem arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, zaś we wtorek, 21 maja o godz. 14.00 msza św. pod przewodnictwem biskupa Roberta Chrząszcza i odprowadzenie zmarłego na cmentarz parafialny.


Foto: Parafia św. Piotra Apostoła w Wadowicach.

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy