reklama
reklama

Kto na czele komisji w Radzie Powiatu? PiS dostał tylko jeden stołek...

Polityka, Wiadomości, 16.05.2024 14:07, eł
Łatwo było przewidzieć, że nie może liczyć na więcej.
Kto na czele komisji w Radzie Powiatu? PiS dostał tylko jeden stołek...

W czwartkowe przedpołudnie (16 maja) odbyła się druga sesja nowej Rady Powiatu w Wadowicach. Była ona poświęcona głównie powołaniu komisji zajmujących się poszczególnymi zadaniami, które zawsze działają w ramach samorządu, a także wyborowi ich przewodniczących. Szefowie takich komisji otrzymują wyższe diety niż „szeregowi” radni, więc pełnienie tych funkcji im się opłaca.

Jak już pisaliśmy, w nowej Radzie Powiatu w Wadowicach PiS stanowi opozycję. Pozostałe ugrupowania (Trzecia Droga, Wspólnota Samorządowa i Razem dla Powiatu Wadowickiego) zawiązały bowiem koalicję, dzięki czemu mają w samorządzie większość. Widać to było w czasie wyborów szefów poszczególnych komisji, w czasie których zgłaszani przez PiS kandydaci w większości przepadli w głosowaniu. Podobnie było w ubiegłym tygodniu, podczas wyboru starosty, jego zastępcy i członków zarządu, a także przewodniczącego i wiceprzewodniczących Rady Powiatu (o czym pisaliśmy tutaj).

Przewodniczącym Komisji Rewizyjnej został Jan Gębala. Na czele Komisji Statutowo-Budżetowej stanął Grzegorz Góra, Komisji Bezpieczeństwa – Marcin Brózda, Komisji Zdrowia i Spraw Społecznych – Maria Wądrzyk, Komisji Oświaty, Kultury i Promocji Powiatu - Karolina Kwaśnica-Kania, Komisji Inicjatyw Gospodarczych i Rozwoju – Ireneusz Kowalczyk, a Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska – Czesława Wojewodzic. Wszystkie te osoby są członkami wspomnianej koalicji.

Jedynie Komisję Skarg, Wniosków i Petycji poprowadzi radny PiS-u Franciszek Penkala. Był on jej szefem również w poprzedniej kadencji.


Foto: Starostwo Powiatowe w Wadowicach

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy