reklama
reklama

Jakie zmiany kadrowe w andrychowskim magistracie po nadejściu nowych rządów?

Polityka, Wiadomości, 15.05.2024 20:00, eł
Nowa władza zwykle wprowadza nowe porządki.
Jakie zmiany kadrowe w andrychowskim magistracie po nadejściu nowych rządów?

Po zmianie władzy dochodzi zwykle do wymiany kadrowej w urzędach. Dzieje się tak na każdym szczeblu, zarówno ogólnopolskim, jak i lokalnym. Nie uniknął tego również Urząd Miejski w Andrychowie. Odeszły z niego na razie dwie osoby, a pojawiła się jedna nowa.

Odwołani zostali zastępcy byłego burmistrza Andrychowa Tomasza ŻakaMirosław Wasztyl i Wojciech Polak. Ten drugi został wybrany wicestarostą wadowickim, więc raczej nie ma powodów do narzekań. Nowa burmistrz Beata Smolec na swojego zastępcę wybrała doświadczonego przedsiębiorcę z wyższym wykształceniem Aleksandra Kasperka, o czym informowaliśmy już w dniu jej zaprzysiężenia.

Krążą pogłoski, jakoby istniały jakieś przeszkody formalne uniemożliwiające jego zatrudnienie na tym stanowisku, stąd brak w Biuletynie Informacji Publicznej zarządzenia o jego powołaniu. Jednak pani burmistrz zapewnia, że nic takiego nie ma miejsca.

- Zastępca został już powołany. Wszystkie formalności są spełnione. Nie umiem powiedzieć, czy zarządzenie umieszczono już w BIP-ie, ale na to jest jeszcze czas – mówi Beata Smolec.

Burmistrz gminy do 100 tys. mieszkańców (ale powyżej 20 tys.) może mieć maksymalnie dwóch zastępców. Z możliwości powołania więcej niż jednego wiceburmistrza skorzystał poprzedni włodarz Andrychowa Tomasz Żak. Jednak Beata Smolec twierdzi, iż zamierza poprzestać tylko na jednym zastępcy.

- Natomiast układam sobie po swojemu osoby, które będą ze mną najbliżej współpracować – podkreśla. Na pytanie, jakie jeszcze zmiany kadrowe zamierza wprowadzić w magistracie, odpowiada, że (na razie) żadne.

- Jestem w urzędzie dopiero tydzień, rozmawiam z kierownikami, z prezesami spółek, przedstawiam jasno zasady naszej współpracy i myślę, że na tym poprzestaniemy. A zmiany kadrowe? Zawsze były, będą i muszą być, ale nie ma tu jakiejś wielkiej rewolucji w tym zakresie. Na razie nikomu nie wypowiedziałam pracy, chociaż do tej pory było to stosowane, że jak przychodzi nowy burmistrz, to są zwolnienia. U mnie na razie tego nie ma. Przy czym proszę pamiętać, że tak jest na razie – podkreśla pani burmistrz. - Na razie jest dużo ważniejszych rzeczy do zrobienia, do przeanalizowania, dużo istotnych decyzji do podjęcia, dużo różnych spraw do wyjaśnienia, a na sprawy kadrowe, jak myślę, też przyjdzie czas.

Na stronie Urzędu Miejskiego w Andrychowie ukazało się ogłoszenie o konkursie na stanowisko sekretarza gminy, nie jest ono jednak wynikiem zmian wprowadzonych przez Beatę Smolec. Na tym stołku w magistracie jest wakat, odkąd na emeryturę przeszła Grażyna Łoboda. Była ona zarówno sekretarzem gminy, jak i kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego.


Foto: Edyta Łepkowska

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

naga_prawda, 21.05.2024 21:53

do niczego nie zachęcam, obserwuję, łączę kropki, kojarzę fakty, dziwię się, więc stawiam pytania... na wszystko przyjdzie odpowiedni czas, chronologia zdarzeń jest ważna, robią się screeny, czeka się na uzupełnienie zarządzeń, transparentnie, cierpliwie, po kolei, na wszystko przyjdzie czas

Feel Free, 18.05.2024 12:46

@naga_prawda (lub ubrana_plotka ? ) - jeśli posiadasz taką wiedzę, to dlaczego nie zrobisz sama tego do czego starasz się zachęcać innych ?

naga_prawda, 18.05.2024 09:26

Po mieście krąży pewna historia. Może nieprawdziwa, może to plotka? A może jednak prawdziwa i mieszkańcy powinni się dowiedzieć. Wierzyć się nie chce, ale opinia publiczna musi pytać! Czy prawdą jest, że radna, która zrezygnowała z mandatu została vice? Czy prawdą jest, że działania te zostały podjęte, aby zapewnić jej wysokie świadczenia zdrowotne? Czy prawdą jest, że pełną wiedzę w tym zakresie miała nowa władza? Co może zrobić opinia publiczna, jeśli odpowiedzi na te pytania będą twierdzące? 1. Zawiadomić zus o podejrzeniu próby wyłudzenia wyższych świadczeń niż należne. 2. Zawiadomić RIO o podejrzeniu naruszenia dyscypliny budżetowej w urzędzie. 3. Zawiadomić służby, bohaterka przeglądała dokumenty bez uprawnień. 4. Zawiadomić ogólnokrajowe media interwencyjne. Oni zadadzą właściwe pytania i zweryfikują terminy. Radni sprawujmy nadzór na tym wszystkim! Władzo, prezydencie republiki, trzeba siebie chronić i anulować ten syf co pani podsunęli. Ostatni dzwonek, inaczej to wszystko wyjdzie z hukiem. Chyba że to już ten czas…. czas na zmianę?

naga_prawda, 17.05.2024 20:07

no niezły syf, czyli te wszystkie plotki to chyba prawda, trzeba się temu przyjrzeć

smalec, 17.05.2024 10:23

Pani Ewelino pani bierze sprawy we własne rece, ma pani szerokie poparcie w całej radzie, niech pani z ludziami rozmawia. Kobielusa odwołać, pani na przewodniczącą i zacznie Pani przynajmniej robic dobre rzeczy dla tego miasta. Niech pani się nie da rozgrywać, bo probujo panio manipulować, a potem się smiejo, że dali ochłapa. a pani musi myslec już o kolejnych wyborach i byciu burmistrzem, teraz probujo panią na boczny tor odstawić. dla nas niech sie pani nie da!

smalec, 17.05.2024 10:07

kiedy nowa władza zacznie wreszcie pracować? Codziennie tylko stołki i kaska dla swoich, stołki i kaska. Zacznijcie coś wreszcie robić dla mieszkańców a nie tylko dla siebie. Dookoła wszyscy pracujo, kolejne sesje, a w tym miescie nic. Panie Kobielus, kiedy będzie kolejna sejsa? kiedy zaczniecie spełniać obiecanki cacanki dane mieszkańcom? Nie wie pan, czy można? trza czekać aż wróci była już radna z najmniejszą liczbą głosów i napisze panu na kartce, co pan może powiedzieć i co robić? Dwa tygodnie leżenia, cały czas szalejo. Co Wy tam robicie? Ludzie się z was śmiejo!!!

melisa, 16.05.2024 16:22

Dramat! układać to sobie może sukienki w szafie, a nie ludzi. w urzędzie pracują urzędnicy, którzy są wolnymi ludźmi i sami mogą decydować, z kim i gdzie będą pracować. Nie są niewolnikami, więc nigdzie ich układać nie trzeba. Może już pora skończyć z tym prostackim językiem z kampanii. Tu jest urząd, tu zawsze był poziom i klasa, a nie taki język. Urzędnicy pełnią funkcje i zajmują stanowiska, a nie stołki! Urzędnicy w tym urzędzie mają wiedzę, doświadczenie i umiejętności i reprezentują sobą jako ludzie wysoki poziom kultury i klasy. Prosze stanąć z boku, przyglądać się i może się wreszcie czegoś nauczyć

Bento_A.A., 16.05.2024 11:27

Transparentość, otwarcie urzędu otwieraczami, siostry i bracia to nam się po prostu należy!!! Niech nam żyje viceburmistrz kochana o nieposzlakowanej opinii! http://dlaandrychowa.blogspot.com/2012/04/standardowy-fragment-lorem-ipsum.html

Obserwator, 15.05.2024 22:07

Łoboda nie zawdzięcza tego stanowiska Żakowi, chyba była na tym stanowisku od wielu lat i współpracowała z kilkoma burmistrzami, nie tylko z Tomaszem.? O czymś to świadczy, oczywiście bardzo dobrze o Pani Łobodzie. Idź sobie zaparz meliski i pilnuj żebyś Ty melisko chodziła zawsze z podniesioną głową

melisa, 15.05.2024 21:29

Pani Łoboda odeszła z urzędu z najwyższymi honorami, doceniona i uznana przez Pana Burmistrza Żaka i wszystkich pracowników. A wróciła do Pani Smolec tylnymi drzwiami. Czy było warto Pani Grażyno? Jak Pani patrzy pracownikom, współpracownikom w oczy? Jak Pani spojrzy Panu Burmistrzowi w oczy? Mogła Pani chodzić po tym mieście jak Paw, z głową uniesioną wysoko, jako kobieta sukcesu, wieloletni sekretarz. A teraz?? To towarzystwo, do którego Pani przyszła jest wiele klas poniżej Pani poziomu i kto jak kto, ale Pani na pewno to zauważyła. Czy było warto Pani Grażyno?

Bento_A.A., 15.05.2024 21:05

Pani Smolec, to jeszcze nie wszystko. Takim pitu pitu nas Pani nie zbędzie. Idźmy dalej, patrzę na naszych radnych na stronie urzędu, a tam nie ma Pirończyk. Nie jest już radną? Nie dziwię się – sto kilka głosów to trochę mało, wstyd przed innymi radnymi. Ale Pirończyk goni po urzędzie, dekretuje pisma, analizuje dokumenty. Wyborcy pytają na jakiej podstawie. Jako kto? Najwyższy czas to wyjaśnić. Czy Perończyk Panią rządzi jak wieść gminna niesie? Rządzi Andrychowem, na jakiej podstawie? Dodatkowo zachęcam Panią do poczytania bloga wspierającego Panią Pana Kubienia, dowie się Pani, co ta Pani wyprawiała w urzędzie, czy Pani ją wpuści i narazi urząd na dalsze działania tej Pani? Wyborcy żądają transparentności, otwarcia urzędu otwieraczami, nam się to po prostu należy!!