reklama

Czy warto kupić klimatyzator zimą?

, Wiadomości, 23.02.2021 11:13, ARTYKUŁ PARTNERA
Poza sezonem możesz kupić klimatyzator przenośny w atrakcyjnej cenie. Popyt na tego typu sprzęt jest wtedy z reguły bardzo niski, w przeciwieństwie do szczytu sezonu, kiedy ceny są najwyższe. Dodatkowo niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że klimatyzator nie musi służyć wyłącznie latem, do chłodzenia powietrza. Z tego tekstu dowiesz się, dlaczego klimatyzator może być traktowany jako urządzenie całoroczne.
Czy warto kupić klimatyzator zimą?

Klimatyzatory nie tylko chłodzą, ale i… grzeją

Chociaż słowo „klimatyzacja” kojarzy się częściej z montowanymi na ścianie na stałe splitami (lub multisplitami), wśród dostępnych rozwiązań – tańszych, mobilnych i opłacalnych – znajdują się również klimatyzatory przenośne. Mogą one nie tylko chłodzić, ale również:

  • ogrzewać,
  • wentylować,
  • osuszać powietrze.

Dlaczego klimatyzator może ogrzewać? Ponieważ jest również pompą ciepła, a jego działanie można odwrócić, by dmuchał ciepłym, zamiast zimnym powietrzem i dogrzewał pomieszczenie.

Jeśli dodamy do tego takie zalety, jak: możliwość przemieszczania klimatyzatora między pokojami, szybki i łatwy montaż oraz korzystny stosunek ceny do wydajności, otrzymamy urządzenie, w które z pewnością warto zainwestować.

Pomoc w wyborze znajdziesz w eksperckim rankingu: https://nachlodno.pl/klimatyzatory-przenosne-ranking/.

Jakie zalety ma ogrzewania klimatyzatorem?

  • Szybkość ogrzewania – w parę chwil osiągniesz właściwą temperaturę, a urządzenie będzie szybko reagować na zmiany.
  • Sterowanie nadmuchem, jego kierunkiem i mocą, dla maksymalnego komfortu.
  • Czystsze powietrze bez nieprzyjemnych zapachów, dzięki wbudowanym filtrom, przez które zasysane jest powietrze.
  • Zero brudzącego i kosztownego opału.

  • Ekologia na pierwszym miejscu, dzięki używanym w nowoczesnych modelach klimatyzatorów czynnikowi roboczemu R290, który nie wpływa negatywnie na środowisko.
  • Wiele przydatnych funkcjonalności, np. programowanie czasu pracy czy sterowanie na odległość aplikacją w telefonie.

Wśród klimatyzatorów z funkcją grzania, rekomendowanych przez serwis Nachlodno.pl znajdziesz np.:

Klimatyzator przenośny Fersk Vind o mocy grzewczej wystarczającej do ogrzania około 40 m² pokoju. Funkcja swing umożliwia ustawienie optymalnego nadmuchu powietrza, a sam klimatyzator sygnalizuje o konieczności opróżnienia zbiornika na skropliny.

Klimatyzator przenośny Warmtec Morso o wysokiej mocy grzewczej, sprawdzającej się przy ogrzewaniu większych powierzchni, do 45 m². Specyficzna budowa umożliwia wystawienie klimatyzatora poza budynek, dla wydajniejszej pracy i zmniejszenia hałasu w środku.

Chociaż między ogrzewaniem klimatyzatorem przenośnym a tym tradycyjnym jest wiele różnic i nie są to sposoby tożsame, to pierwsze sprawdzi się jako rozwiązanie dodatkowe lub doraźne, np. jesienią lub łagodną zimą.

Zakup klimatyzatora przenośnego poza sezonem, kiedy producenci często oferują atrakcyjne obniżki, jest z pewnością korzystne. Kup klimatyzator zimą i zyskaj urządzenie całoroczne, które ochłodzi Cię lub ogrzeje, w zależności od potrzeb.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy