reklama

Radny z gminy Andrychów przyciągnie młodych do PiS?

Polityka, Wiadomości, 23.02.2021 09:42, red
Partyjny awans dla Jakuba Guzdka.
Radny z gminy Andrychów przyciągnie młodych do PiS?
Jak wynika z ostatnich badań sondażowych, od kilku miesięcy PiS staje się coraz mniej atrakcyjne dla młodych wyborców - osób w grupie wiekowej 18-34 lat. Poparcie w tej grupie spadło z 39 do 18 procent. To źle wróży dla partii rządzącej przed kolejnymi wyborami parlamentarnymi, które zaplanowane są na 2023 rok, a być może wcześniejszymi, jeśli rozpadanie się skłócona ostatnio koalicja (PiS, Porozumienie, Solidarna Polska) wchodząca wchodząca skład tzw. Zjednoczonej Prawicy.


PiS chce najwyraźniej odwrócić ten trend. Niedawno wybrano nowych pełnomocników Forum Młodych PiS.

W okręgu chrzanowskim (powiaty wadowicki, oświęcimski, chrzanowski, myślenicki) pełnomocnikiem Forum Młodych PiS został młody radny z Rzyk w gminie Andrychów - Jakub Guzdek. Został więc najważniejszą osobą w tym towarzystwie w okręgu nr 12.

Jakub Guzdek ma 23 lata, jest studentem politologii na Uniwersytecie Pedagogicznym im. KEN w Krakowie. Od jesieni 2018 roku jest radnym Rady Miejskiej w Andrychowie.

A swój partyjny awans tłumaczy tak:

- Do Forum Młodych PiS dołączyłem, ponieważ popieram kierunek zmian realizowany przez Prawo i Sprawiedliwość. Programy społeczne wprowadzone w życie przez rząd były w naszym kraju bardzo potrzebne. Prawo i Sprawiedliwość to pierwsza partia po 89. roku, która pracuje dla zwykłych ludzi i wsłuchuje się w ich głosy. Ja chcę w tej pracy pomagać, ponieważ czeka nas wiele wyzwań. Zapraszam do naszej biało-czerwonej drużyny wszystkich młodych ludzi, którym zależy na dobru Polski i Polaków

- czytamy na partyjnym facebooku Forum Młodych PiS.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

rumcajs, 25.02.2021 22:21

Bogactwo bierze się Panie @barte z pracy, a nie z drukowania pieniędzy i rozdawnictwa. Drukowanie pieniędzy powoduje inflację (tak obrazowo: masz dzisiaj aktywo o wartości 100 000 zł , za rok siła nabywcza tej kwoty jest mniejsza). Co do Polaków w UK to ciekawy artykuł: https://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/496127,polacy-w-wielkiej-brytanii-emigranci-socjal-i-ulgi-podatkowe.html Ogólnie rzecz biorąc prawicą PiS nie jest o czym mówił wielokrotnie Pan redaktor Michalkiewicz. Tutaj wyjaśnie temat bardziej: https://www.youtube.com/watch?v=BCqItQCv2XQ&feature=emb_title

ƅarte, 24.02.2021 20:02

"rozdawnictwo zawsze źle się kończy" powiedz to młodym którzy ochoczo gnali do np. Anglii i Niemiec po wymarzony i godzien naśladowania "socjal". Na zachodzie mamy socjal u nas rozdawnictwo :-) Z jednym masz rację: nikt nie da się nabierać na frazesy dlatego w przyszłym sejmie zapewne nie zobaczymy Konfederacji, a zostanie Zjednoczona Prawica i podzielona lewica czyli PO/SLD/PSL/Hołownia.

rumcajs, 24.02.2021 19:23

TVP = PiS, TVN = PO + Hołownia.

rumcajs, 24.02.2021 19:22

Młodzież nie czerpie informacji z TVP lub TVN, więc będzie ciężko. Frazesami się młodzieży nie przyciągnie. Tylko konkrety. Młodzież wie, że rozdawnictwo zawsze źle się kończy, problem w tym że robicie z Siebie wielkich bohaterów, a tak naprawdę drukujecie pieniądze okradając zwykłych obywateli. W tej grupie wiekowej PiS oraz TVN są bez szans.

VADER, 24.02.2021 17:39

jaskinek... tak jak pisałem żadnych argumentów i konstruktywnej dyskusji, tvpis nie oglądałem i nie oglądam, najlepiej kogoś z innymi poglądami do wora i do jaskini a Vader piszemy przez V ... widzę że brak podstawowego oczytania :/

jaskinek, 24.02.2021 07:49

ps.Jak protestowałem przeciwko nazywaniem czerwona okupacją ,,wyzwoleniem Andrychowa"to żaden z towarzyszy partyjnych,radnego Guzdka ani słowem się nie wypowiedział.Bez komentarza.

jaskinek, 24.02.2021 07:45

Szanowny Dudku,gdzie w mojej wypowiedzi znalazłeś obelgi?:(Czy obelgą jest,,tak", ,,na serio", czy może samo ,,Dudku".A co do ,,jaskiń" to wasz rząd tam nas pozamykał... .A co do wypocin Wadera to nic innego, jak dobra szkoła tvpis :( .Bez odbioru.

jaskinek, 24.02.2021 07:45

Szanowny Dudku,gdzie w mojej wypowiedzi znalazłeś obelgi?:(Czy obelgą jest,,tak", ,,na serio", czy może samo ,,Dudku".A co do ,,jaskiń" to wasz rząd tam nas pozamykał... .A co do wypocin Wadera to nic innego, jak dobra szkoła tvpis :( .Bez odbioru.

VADER, 23.02.2021 19:57

Kolego "dudek" święto prowda i tys prowda !!! To są troglodyci którzy NIC DOBREGO nie robią dla społeczeństwa, pyskacze patrzący tyko w tą stronę która pozwala im siać zamęt i hejt a z takimi się nie podyskutuje na argumenty i niestety trzeba z nimi obcować... cena wolności.

dudek, 23.02.2021 18:03

Oczywiście żaden z tych mądrych interlokutorów nie poda konkretnie w którym miejscu nie mam racji, bo nie ma takiego miejsca. Używanie obraźliwych słów to wszystko na co stać tych mega-niedowartościowanych osób.Opuścicie swoje jaskinie i zobaczycie realny świat to zobaczycie kto się nie mylił.No dawajcie jeszcze obelgi bo na nic innego Was, orły ,nie stać.

mega, 23.02.2021 14:03

wszystkie dudki to oszołomy takie jak nieuk Guzdek Przepraszam są takie ptaszki one są mądrzejsze

jaskinek, 23.02.2021 13:57

Dudek Ty tak na serio???

dudek, 23.02.2021 12:46

Zmiany w Polsce idą w dobrym kierunku i trzeba przekonać młodych , że wreszcie mają jakieś perspektywy we własnym kraju.NIe trzeba wyjeżdżać za kasą. Kiedyś rodzic dostał na dziecko ok 30 zł rodzinnego i to jeszcze nie na każde. Kto miał ,,dzianych rodziców, albo takich ,,z układu,, to sobie radził . Dziś każdy ma szansę, że jak założy rodzinę to nie musi liczyć na pomoc Dziadków. Chce to idzie do pracy bo dostaje na przedszkole lub opiekunkę. Nie chce, to siedzi w domu i ma na podstawowe potrzeby życiowe.Ma wybór.Trzeba, żeby starsze pokolenie uświadomiło młodym jak było kiedyś.Oby nie doszło do zmiany władzy i nie musieli przekonać się na własnej skórze co to jest bieda i bezradność wobec złodziejskich rządów jakie były przed PIS-em.

beskidmaly, 23.02.2021 11:27

Szanowny Pan Radny Guzdek niech weżmie sie do pracy dla dobra Gminy której jest radnym bo za dwa lata nic nie zrobil poza kilkukrotnym glosowaniem na "nie". Chociaz pełniąc funkcje pełnomocnika pewnie zrobi tak szybko karierę polityczną jak poseł w Wadowic.

bolo123, 23.02.2021 10:45

@Burakz wiejskiej - a gdyby było napisane że Guzdek agituje dla marszu kobiet, lub dla LGBT to pewnie śniadanko zapiłbyś piwkiem i czekał na dobry obiadek, a nie byłoby mowy o zwracaniu ... Ot tak wygląda tolerancja ja wg. Ciebie i Tobie podobnym - to po prostu dyskryminacja. A Guzdek niech sobie agituje, widocznie taka jego praca i co komu do tego?

NIE bo NIE, 23.02.2021 10:16

Hahaha hahaha hahaha politolog polityka poplątanie z pomieszanie ... Pokory trochę i więcej wiedzy z życia z zarządzania ... Potem kariera - jak już coś !!!! W czym wiedza politologa możesz pomóc w rządzeniu ???? Chyba nie te kierunki. ... Tak, niby chce być politykiem ,chce chce chce ... jak może przyszły politolog proponuje zdiagnozować reżim ukochanie partii "matki żywicielki" ... ot to praca politologa...

Burakz wiejskiej , 23.02.2021 10:13

dobre śniadanie zjadłem ale jednak zwrócę