reklama

Wraca temat budowy nowej drogi do autostrady A4

, Gospodarka, Wiadomości, 23.02.2021 09:00, red
Jest odpowiedź władz Małopolski na pytania samorządowców w tej sprawie.
Wraca temat budowy nowej drogi do autostrady A4

Od co najmniej 6-7 lat władze województwa oraz niektórych gmin i powiatów myślą nad budową nowego połączenia drogowego Zator – Spytkowice – Alwernia oraz przeprawy mostowej przez rzekę Wisłę. To tzw. droga północna, prowadząca w kierunku autostrady A4.

Współpracę przy planowaniu nowej drogi obiecały władze powiatów oświęcimskiego, wadowickiego, chrzanowskiego oraz gmin Zator, Spytkowice i Alwernia.

Tyle, że na razie w zasadzie na myśleniu się kończy. Opracowano warianty przebiegu drogi i na razie na tym się skończyło. Niedawno o plany budowy tej drogi ponownie dopytywali samorządowcy.

Urząd Marszałkowski w Krakowie poinformował odpowiedział, że do końca roku zostanie opracowane "studium lokalizacyjno-funkcjonalne rozwoju układu drogowego dla Małopolskie zachodniej", a jednym z jego elementów będzie analiza zasadności budowy połączenia drogi nr 28 z autostradą A4, co jeszcze nie przesądza, że budowy w ogóle dojdzie.

Poniżej odpowiedź, jaką udzieliły małopolskie władze na pytanie samorządowców w sprawie budowy drogi.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy