reklama

Czy można jeździć na łyżwach po stawie?

, Wiadomości, 01.03.2018 10:20, PG
Straż Miejska patroluje akweny wodne.
Czy można jeździć na łyżwach po stawie?

Na pewno część z naszych Czytelników pamięta, jak po tafli lodowej na andrychowskim stawie dzieci jeździły na łyżwach czy grały w hokeja. Co więcej, zdarzało się że miejscowe Centrum Kultury podczas ferii organizowało tam różne zabawy czy dyskoteki.

Dzisiaj zdarza się, że młodzież przebiega przez taflę lodową, by po prostu skrócić sobie drogę ale czy jest to bezpieczne i dozwolone? Zapytaliśmy Komendanta Straży Miejskiej Krzysztofa Tokarza.

Okazuje się, że regulamin nie przewiduje możliwości jeżdżenia po stawie na łyżwach ale też nie ma za taki czyn żadnej kary.

Straż Miejska jednak apeluje o ostrożność, wyobraźnię i zdrowy rozsądek! Niech każdy sam sobie wyobrazi co może się stać gdy powłoka lodu nie wytrzyma naszego obciążenia.

Aby chodzić po lodzie jego grubość musi mieć minimum 7 cm ale i to jest bardzo ryzykowne i niebezpieczne. Dlatego lepiej sobie odpuścić!

- Aktualnie Regulamin korzystania z akwenu wodnego - stawu miejskiego w Andrychowie nie przewiduje możliwości korzystania z obiektu do jazdy na łyżwach czy grę w hokeja. Natomiast nie ma przepisu porządkowego który skutkowałby karą grzywny. – informuje nas Komendant Straży Miejskiej w Andrychowie Krzysztof Tokarz.

W przypadku młodzieży i dzieci do lat 17 praktycznie sprawa sprowadza się do uświadamiania jakie niebezpieczeństwo może grozić gdy powłoka lodu nie wytrzyma naszego obciążenia. Sprawy edukacyjne realizujemy w ramach zajęć profilaktycznych w szkołach pn. "Bezpieczne ferie". Przed feriami przeszkoliliśmy prawie 900 uczniów w placówkach oświatowych naszej Gminy. Natomiast w ramach bieżącej służby patrolujemy akweny i liczymy na współpracę informacyjną z mieszkańcami - dodaje Komendant.Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy