reklama

Kierowcy coraz częściej płacą kartą w radiowozie za mandat

, Na sygnale, Wiadomości, 27.02.2018 11:00, red
Za mandat można zapłacić kartą już w radiowozie.
Kierowcy coraz częściej płacą kartą w radiowozie za mandat

Wcześniej takie rozwiązanie wprowadzono w radiowozach na terenie powiatu wadowickiego, a teraz również policjanci z powiatu suskiego mają w radiowozach terminalne płatnicze.

Na wyposażeniu suskiej Policji są 4 terminale płatnicze, z których trzy trafiły do policjantów Referatu Ruchu Drogowego, a jeden do Komisariatu Policji w Makowie Podhalańskim.

Zainteresowanie jest duże. Wielu kierowców chce mieć spokój i od razu płacą należność za mandat.

- Od początku używania terminali płatniczych przez suskich policjantów, czyli przez prawie cały luty - 60 osób skorzystało z możliwości bezpośredniego opłacenia mandatu karnego, co daje blisko 20% wszystkich mandatów wystawionych w tym okresie - informują policjanci..

Płatność kartą umożliwia uregulowanie kary na miejscu zdarzenia, bezpośrednio u policjantów. Takie rozwiązanie pozwala ukaranemu na uniknięcie opłat dodatkowych za przelew w banku, czy na poczcie, jak również skraca i upraszcza procedurę uiszczenia grzywny. Jest to duże ułatwienie również dla obcokrajowców, którzy na co dzień nie mieszkają w Polsce. Zgodnie z prawem ich mandat jest bowiem gotówkowy, tzn. że są oni zobowiązani do uiszczenia kary od razu na miejscu, a nie zawsze posiadają przy sobie gotówkę. Dzięki możliwości płacenia kartą nie będą musieli udawać się z policjantami do bankomatu lub kantoru, by wymienić obcą walutę na krajową.

Decyzja o formie płatności za popełnione wykroczenie należy do osoby ukaranej, jednak należy pamiętać, że z wyjątkiem policjantów drogówki, nie każdy patrol policji ma na wyposażeniu terminal płatniczy.


źródło: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy