reklama

Tą drogą z zimie nie da się przejechać!

, Wiadomości, 27.02.2018 14:15, PG/MG
Fragment tej ulicy wyłączony jest z zimowego utrzymania, a władze nie reagują.
Tą drogą z zimie nie da się przejechać!

Ul. Zagórnicka w Inwałdzie to prawdziwy horror dla kierowców. Od kilku lat kilkusetmetrowy odcinek tej drogi jest wyłączony z zimowego utrzymania i przejechać nią to prawdziwy wyczyn. To bardzo stromy, niebezpieczny i nieodśnieżony podjazd.

Dlatego w zimowe dni nie ma połączenia między Zagórnikiem a Inwałdem, bo mało kto odważy się tamtędy jechać, skoro droga nie jest odśnieżona i posypana. - Musimy nadrabiać przez Zagórnik 6 km. To jakaś paranoja, że w XXI wieku nie ma firmy, która byłaby w stanie zadbać o utrzymanie w zimie tej drogi w należytym stanie - mówią okoliczni mieszkańcy.

Problem mają także służby ratownicze. Na początku lutego na tej drodze karetka oraz dwa inne samochody wylądowały w rowie. Było tak ślisko, że strażacy musieli pomóc samochodom w wydostaniu się na jezdnię.

Okoliczni mieszkańcy są bardzo zaniepokojeni o swoje bezpieczeństwo, bo skoro służby ratownicze mają problem z dojazdem do nich, to chyba należy zacząć działać.

Co by się stało jeśli karetka miałaby pilne wezwanie z zagrożeniem życia w tej okolicy?


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

specnarz, 28.02.2018 07:06

Panie Zbyszku, ma Pan rację. Ulica Zagórnicka w Inwałdzie jest bardzo dobrze utrzymana. Problem jest jedynie na wspomnianym, wyłączonym odcinku pomiędzy ostatnimi domami w Inwałdzie i Zagórniku. Zresztą ten odcinek nawet latem nie jest łatwy, w wielu miejscach brak pobocza. Kilka miesięcy temu ugrzęzła tam nawet śmieciarka. Na zebraniu wiejskim w Zagórniku przed ostatnimi wyborami samorządowymi władze obiecały się pochylić nad tym problemem ale spełzło na niczym. Najgorsze jest to że GPS nie wie o tych problemach - dobrze by było gdyby Sołtysi Zagórnika i Inwałdu wystąpili ze wspólnym wnioskiem o przywrócenie utrzymania zimowego na tym odcinku oraz remont poboczy.

zbyszek65, 27.02.2018 21:01

Szanowna Redakcjo, informuję, że nie do końca jest prawdą o nie utrzymywaniu ulicy Zagórnickiej. ,,Moje Orły" z Kółka Rolniczego odśnieżają i posypują Zagórnicką dla potrzeb Mieszkańców ( szczególnie tu zamieszkałych i sąsiednich wiosek oraz turystów Czarnego Gronia, których GPS-y tędy prowadzą). Apeluję jednak do Państwa o rozwagę, czasem te 6 km może uchronić nas od nieszczęścia. Pozdrawiam i w razie pytań , proszę o kontakt. sołtys Inwałdu- Zbyszek Rzadek.