reklama

Lokalny akcent na Mistrzostwch Europy Amp Futbol

, Sport, Wiadomości, 07.09.2021 18:20, DK
Trzech sędziów na ME pochodzi z naszych okolic.
Lokalny akcent na Mistrzostwch Europy Amp Futbol
12 września o godz. 18:00 reprezentacja Polski w Amp Futbolu rozegra z Ukrainą mecz otwarcia Mistrzostw Europy Amp Futbol Kraków 2021. W kadrze znalazło się trzynastu ampfutbolistów reprezentujących 3 polskie kluby: Wisłę Kraków, Legię Warszawa oraz Podbeskidzie Kuloodporni Bielsko-Biała.

Polska jest jednym z faworytów do medalu. Mecze odbędą się na stadionach Cracovii, Prądniczanki i Garbarni. Olbrzymim wyróżnieniem dla naszego regionu jest fakt, że 3 sędziów biorących udział w Mistrzostwach Europy Amp Futbol Kraków 2021 pochodzi z Bielska, z Kóz oraz z Porąbki.

- Przede wszystkim chciałbym zaprosić wszystkich na stadiony, a tych którzy nie będą mogli- przed telewizory, bo naprawdę szykuje nam się wielki piłkarskie święto. Bardzo fajnie, że taka impreza jak Mistrzostwa Europy AMP Football odbędą się w naszym kraju. Myślę, że najlepsze drużyny Europy w tej dyscyplinie dostarczą masę emocji, to ile Ci zawodnicy zostawiają serducha na boisku jest niesamowite. Gorąco zachęcam wszystkich do zainteresowania się tym sportem bo naprawdę warto.

Jeśli chodzi o skład sędziowski na tej imprezie to na pewno spotkało mnie oraz moich kolegów ogromne wyróżnienie i duma, spośród 17 sędziów na Mistrzostwach 8 jest z polski, na pewno warte zauważenia jest tez to, że część z tych osób to osoby z naszego regionu, tak ja, Mateusz Długosz, Paweł Susek czy Grzegorz Młynek, to także będzie dodatkowy atut, że będą mogli takich sędziów jak Paweł podziwiać na żywo.

Myślę, że nie skłamię mówiąc o Pawle jako najlepszym arbitrze na świecie w tym sporcie. Ma na swoim koncie sędziowanie m.in. Mistrzostw Świata, Ligi Mistrzów czy nawet Pucharu Narodów Afryki. Mam nadzieję, ze już w wrześniu z jak największa częścią czytelników spotkamy się na stadionach i razem stworzymy wielkie święto.

- mówi nam młody sędzia z Porąbki Adrian Kozieł, absolwent szkół ZDZ filia Kęty.

Piłkarze Amp futbol to pełni werwy i ambicji sportowcy z dystansem do siebie. Jako ciekawostkę można wymienić fakt, że wszystkie niemal posty, okraszane są hashtagiem #JednąNogąWFinale

Amp futbol jest coraz popularniejszy w mainstreamie. Wszystkie mecze mistrzostw będą transmitowane na antenie TVP Sport.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama
reklama
pełne wyniki i terminarz ›
reklama
reklama
reklama
reklama