reklama

Radek ma ambitne plany. Aby je zrealizować, potrzebuje informacji

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 04.09.2021 14:45, eł

Szuka historii i opowieści związanych z Jaszczurową i Mucharzem.

Radek ma ambitne plany. Aby je zrealizować, potrzebuje informacji

Młody mężczyzna, który na początku lat dwutysięcznych przebywał w domu dziecka w Jaszczurowej, pragnie spisać monografię tej miejscowości i okolic. Placówka, w której spędził dzieciństwo, mieściła się w tamtejszym dworze Thetschlów. To właśnie temu zabytkowi Radek chciałby poświęcić najwięcej miejsca w planowanej publikacji.

Ale młodzieńca interesuje wszystko, co dotyczy Jaszczurowej, a także Mucharza. Zbiera wszelkie informacje na temat obydwu tych miejscowości. Nie tylko te dostępne w książkach czy Internecie. Poszukuje również legend i wspomnień ludzi, którzy tam mieszkają lub mieszkali. O pomoc w zebraniu materiału do monografii zwrócił się do administratora facebookowej strony Tajemnice Dna Zbiornika Świnna Poręba. To właśnie przez nią można się z nim kontaktować.

Każdy, kto pragnie mu pomóc w jego poszukiwaniach, może zostawić na tej stronie komentarz lub napisać wiadomość za pośrednictwem Messengera. „Jeśli ktoś chciałby zobaczyć się ze mną i porozmawiać, to będę na Małopolskich Dniach Dziedzictwa Kulturowego przy jaszczurowskim dworze” – napisał Radek. Podczas nadchodzącej edycji tego wydarzenia, można będzie zwiedzić między innymi rezydencję Thetschlów w Jaszczurowej. Taka okazja nadarzy się w dniach 11-12 września.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy