reklama
reklama

Będzie w mieście ogólnodostępna strefa kibica?

Sport, Wiadomości, 02.06.2024 18:17, eł

Jeśli tak, to tylko na dwa mecze.

Będzie w mieście ogólnodostępna strefa kibica?

Już niebawem reprezentacja Polski wystąpi w Mistrzostwach Europy w Piłce Nożnej. To niebagatelne wydarzenie dla polskich fanów futbolu, bo dojdzie do niego dopiero po raz piąty w historii. Czy w Kętach powstanie ogólnodostępne miejsce, gdzie miłośnicy tego sportu będą mogli razem kibicować biało-czerwonym?

Zapytała o to na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Kętach radna Magdalena Boba. – Pracujemy nad tym tematem, chociaż powiem szczerze, iż ze względu na to, że Euro będzie transmitowane w TVP, myślałem, że koszty licencyjne będą dużo niższe. Tymczasem sama licencja to 8 tysięcy złotych. Do tego dochodzi wynajęcie telebimu i cała infrastruktura. Liczymy, jakie to będą koszty do poniesienia – odpowiedział burmistrz Kęt Marcin Śliwa.

Magdalena Boba dociekała jeszcze, czy w strefie będą transmitowane tylko spotkania reprezentacji Polski. – Tak. Natomiast pierwszy mecz jest w czasie Dni Kęt, więc na pewno nie będzie to miało miejsca. Pozostaną zatem jeszcze dwa – odparł burmistrz.

Pierwsze spotkanie Euro 2024 z udziałem polskiej drużyny zaplanowano na 16 czerwca. W Hamburgu biało-czerwoni zmierzą się z Holandią. 21 czerwca rywalem reprezentacji Polski będzie Austria. Ten mecz odbędzie się w Berlinie. Rywalizację w grupie zwieńczy spotkanie z Francją w Dortmundzie, które zostanie rozgrane 25 czerwca.

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama
reklama
pełne wyniki i terminarz ›
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama