reklama
reklama

11 i 12 maja duże wydarzenie sportowe na nowym boisku

Sport, Wiadomości, 10.05.2023 15:30, eł

Z tej okazji w mieście pojawią się znani piłkarze.

11 i 12 maja duże wydarzenie sportowe na nowym boisku

Puchar Tymbarku to największe dziecięce rozgrywki piłkarskie w Europie. Wojewódzkie finały tego wydarzenia rozgrywane są w szesnastu miastach Polski. Jednym z nich będą tym razem Wadowice. Na nowym, pełnowymiarowym boisku na stadionie Skawy, który jest chlubą burmistrza Bartosza Kalińskiego, zagrają młodzi zawodnicy ze 115 najlepszych drużyn szkolnych w Małopolsce. W sumie na murawie pojawi się prawie 1200 dziewcząt i chłopców.

- To będzie największa impreza piłkarska w historii gminy Wadowice. Starania o jej organizację rozpoczęliśmy już rok temu przy okazji otwarcia naszego nowego boiska. Z kolei miesiąc temu spotkaliśmy się w wadowickim magistracie z wiceprezesem Małopolskiego Związku Piłki Nożnej Jerzym Nagawieckim, prezesem Podokręgu Piłki Nożnej w Wadowicach Henrykiem Sochackim, Danielem Karasiem z Grupy Maspex i prezesem MKS Skawa Wadowice, aby dograć szczegóły. I udało się! Oprócz rozgrywek piłkarskich, na imprezie nie zabraknie atrakcji towarzyszących. Będą to między innymi gry i zabawy dla dzieciaków czy strefa gastronomiczna z grillem. Do Wadowic przyjadą także byli reprezentanci Polski – podkreśla burmistrz miasta Bartosz Kaliński.

Osoby, które zapowiedziały swoją obecność podczas wydarzenia to między innymi byli zawodnicy Wisły Kraków: Marcin Wasilewski, Paweł Brożek i Arkadiusz Głowacki, a także prezes Małopolskiego Związku Piłki Nożnej Ryszard Kołtun.

Stawką turnieju, który zostanie rozegrany na boisku w Wadowicach jest awans do ogólnopolskiego finału Pucharu Tymbarku na Stadionie Narodowym w Warszawie. Odbędzie się on 16 czerwca przed meczem towarzyskim reprezentacji Polski z Niemcami. Zakwalifikuje się do niego po jednej drużynie z Małopolski w kategoriach U-10 i U-12 dziewczynek i chłopców.

Wojewódzki finał Pucharu Tymbarku w Wadowicach będzie trwał dwa dni. Rozpocznie się 11 maja, a zakończy następnego dnia. Towarzyszące mu atrakcje dla publiczności maja być dostępne każdego z tych dni od 10.00 do 15.00.


reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama
reklama
pełne wyniki i terminarz ›
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama