reklama
reklama

Zabrali pieniądze przeznaczone na drogi, żeby dołożyć do budowy toru rolkarskiego.....

Polityka, Gospodarka, Wiadomości, 26.01.2023 13:55, eł

„O jedną lampę nie mogę się doprosić” – grzmiał jeden z radnych.

Zabrali pieniądze przeznaczone na drogi, żeby dołożyć do budowy toru rolkarskiego.....

Jak już informowaliśmy, udało się w końcu rozstrzygnąć przetarg na budowę toru rolkarskiego w Zagórniku. Dwa wcześniejsze zostały unieważnione z powodu zbyt wysokich ofert złożonych przez startujące w nich firmy. W trzecim również najniższa z proponowanych cen przekraczała kwotę przeznaczoną przez urząd na inwestycję, ale mimo to przetarg zakończył się wyłonieniem wykonawcy.

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej w Andrychowie radni zadecydowali, by przesunąć na budowę toru część środków zarezerwowanych na remonty bieżące dróg - prawie 65,8 tys. zł. Oczywiście, nie wszyscy temu przyklasnęli. - Nie jestem przeciwnikiem budowy obiektów sportowych, natomiast mam duże wątpliwości, dlaczego akurat na ten cel zostały zmniejszone wydatki na remonty bieżące dróg. Czy nie mogliście państwo znaleźć środków w innym dziale? – dociekał radny Krzysztof Kubień.

Skarbniczka gminy Dorota Żywioł odparła: - Każdy wydział w urzędzie ma swój plan finansowy, którym gospodaruje w ciągu roku. Na ten moment Wydział Inwestycji i Drogownictwa posiadał wolne i niezaangażowane środki na tym zadaniu. Zostaną one pożyczone tylko na moment, aby można było skutecznie podpisać umowę. Nie da się tego zrobić, jeśli w budżecie nie ma zabezpieczonych na dany cel środków.

- W takim razie, jak to się ma do tego, że gdy radni pytają o różne zadania drogowe, kierownik wydziału zawsze odpowiada, że na nic nie ma pieniędzy? Ja tego nie jestem w stanie zrozumieć. Te środki powinny być już teraz zaangażowane na terenie sołectw. Nie jest prawdą, że nie realizuje się zadań drogowych w zimie - powiedział Krzysztof Kubień.

Również radny Wiesław Mikołajek był zaskoczony informacją o wolnych środkach wydziału. - Od ośmiu lat próbuję wyprosić u panów burmistrzów i pana kierownika wykonanie oświetlenia na ulicy Wspólnej, najbardziej newralgicznym miejscu w Sułkowicach. Wciąż słyszę, że nie ma pieniędzy. Jak to się ma do tych niezaangażowanych środków? Jednej lampy nie można zrobić, bo brakuje pieniędzy. To jest kpina z nas wszystkich – mówił z oburzeniem.

Krzysztof Kubień zasugerował, że pieniądze na tor rolkarski można by było znaleźć w innym dziale. - 300 tysięcy złotych jest na nagrody, na premie dla urzędników. Można było z tego pożyczyć, a nie z wydziału drogownictwa, który ledwo zipie. O to mi chodzi, o pewne patologie, które są w tym przypadku – podkreślił.

Przewodniczący Rady Miejskiej Roman Babski stwierdził, że chodzi zapewne o środki, które mają być wykorzystane na przykład dopiero w czerwcu, więc obecnie nie są zaangażowane. - Zgadzam się z panem radnym Kubieniem, że pewnie jest piętnaście innych działów, z których można by te pieniądze pożyczyć – dodał. - Ale nigdy nie będzie tak, że będziemy wszyscy zadowoleni.

Mimo wielu wątpliwości, większość radnych (11 osób) zagłosowała za przesunięciem środków na budowę toru rolkarskiego. Przeciwnych było pięcioro samorządowców, tyle samo wstrzymało się od głosu. Poniżej podajemy imienny wynik głosowania.


Foto: WB

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

beskidmaly, 26.01.2023 17:38

Pozyskali dotację na tor rolkarski i wybór padł na Zagornik. Chcąc podpisać umowę musieli mieć zapewnione pieniądze uchwałą Rady. Wiec przesunęli , a jak otrzymają zwrot to będą pieniądze z powrotem na drogownictwie.

Zibi33, 26.01.2023 16:33

Prawie 850tyś. na totalnym zad..... ile osób jeździ na rolkach w Zagórkinu? Tak się topi pieniądze publiczne a przy okazji daje się zarobić swoim ziomalom a nawet jak coś spartolą to nikt nie będzie psioczył bo tam nikt na rolkach nie będzie jezdził. Proponuję już zlecić opracowanie toru do jazdy na nartach wodnych na stawie Anteckiego można by taką cudowną atrakcję w gminie zafundować najlepiej full wypas za 20mln złotych będzie super

Zakolog, 26.01.2023 16:16

@Skalpel - burmistrz Żak niewiele ma wspólnego z pięknem rysów „Dawida” Michała Anioła (nie mylić z Archaniołem Michałem), jeszcze gorzej wypada w kategorii pięknego umysłu i intelektualnej bystrości. Jego urzędnicy nie mają specjalnie za co go kochać, więc nich chociaż go trochę lubią za coroczne premie, bo bez tych nagród już żadnego szacunku by nie miał. Nie zabieraj Tomkowi jedynego atrybuty miłości poddanych. Poza tym na nieoświetlonej ulicy nasz Burmistrz trochę zyskuje na wizerunku, szczególnie tym kreatywnym i twórczym.

Skalpel, 26.01.2023 15:37

"300 tysięcy złotych jest na nagrody, na premie dla urzędników" a dla mieszkańców nieoświetlona ulica.

Jeremiasz, 26.01.2023 15:37

Mija kolejne pokolenie a u mnie drogi asfaltowej jak nie było tak nie ma... Za co płacę podatki? Dlaczego mam płacić na obiekty sportowe z których nigdy nie korzystam i są bardzo drogie w utrzymaniu? Komu wy to budujecie jak dzieci nie będzie?

tomekx, 26.01.2023 15:31

Krzysiek dlatego bo dzięki PIS wszystko podrożało