reklama

Wadowice, Andrychów, Kalwaria. Seniorzy dostaną maseczki za darmo

, Polityka, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 15.04.2020 15:45, PG
Akcja na ulicach Andrychowa, Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej
Wadowice, Andrychów, Kalwaria. Seniorzy dostaną maseczki za darmo

We wtorek (14.02.) pisaliśmy, że w Wadowicach każdy senior w wieku 60+ z gminy otrzyma maseczkę. Od czwartku (16.04) przed sklepami takimi jak: Galeria Błonie, Galeria Jan, STOP, Carrefour, Biedronka, Lidl, Tesco w godzinach przeznaczonych na zakupy tylko dla seniorów, czyli od 10.00 do 12.00 będą rozdawane seniorom z Wadowic maseczki wielokrotnego użytku. Natomiast dla osób starszych 60+ mieszkających w poszczególnych sołectwach naszej Gminy maseczki dostarczą do domów strażacy OSP.

Jak pisaliśmy wczoraj, w Andrychowie nikt o tym nie wspominał. Jednak burmistrz Tomasz Żak podjął szybką reakcję i wzorem Wadowic postanowił zarządzić rozdawanie maseczek w czwartek (16.04.) przed supermarketami w godzinach dla seniora (10:00-12:00). Jak poinformował w urzędowych mediach burmistrz maseczki zostaną zakupione od lokalnych wytwórców, a rozdawanie przeprowadzi Straż Miejska oraz pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej i pełnoletni harcerze.

Podobnie zrobił burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej, który kupił ponad 1000 maseczek. Będą rozdawane w piątek (17.04) w godzi. 10:00-12:00 przed sklepami m.in. STOP na ul. Targowej oraz BIEDRONKA na ul. Krakowskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Przypomnijmy, że od czwartku (16 kwietnia) do odwołania obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa za pomocą części odzieży, przyłbicy, maski albo maseczki.

Nakaz ma obowiązywać podczas przebywania w miejscach ogólnodostępnych, w tym na drogach i placach, w obiektach kultu religijnego, obiektach handlowych, w placówkach handlowych i na targowiskach.

Ponadto na terenach zieleni: w parkach, zieleńcach, na promenadach, bulwarach, w ogrodach botanicznych, zoologicznych, jordanowskich i zabytkowych, a także na plażach, a także na terenach leśnych, w szczególności: na terenie parkingów leśnych, miejsc postoju pojazdów, miejsc edukacji leśnej, miejsc małej infrastruktury leśnej i miejsc biwakowania.

Obowiązek zakrywania nosa i ust dotyczy też środków transportu zbiorowego oraz pojazdów, w których poruszają się osoby niezamieszkujące lub niegospodarujące wspólnie.

Tych przepisów nie stosuje się m.in. do dzieci w wieku do lat dwóch oraz osób niezdolnych do samodzielnego zakrycia lub odkrycia ust lub nosa.

W projekcie podkreślono też, że zakrywanie ust i nosa nie będzie zwalniało z obowiązku zachowania bezpiecznej odległości min. dwóch metrów.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy