reklama

Dziewięciu kierowców straciło prawa jazdy za prędkość, rekordziści jechali 141 km/godz.

, Na sygnale, Wiadomości, 14.04.2020 13:26, INFORMACJA PRASOWA
W Inwałdzie aż pięciu. Widać, że nie wszyscy te święta spędzili w domu.
Dziewięciu kierowców straciło prawa jazdy za prędkość, rekordziści jechali 141 km/godz.
W ostatnich trzech dniach mundurowi zatrzymali piratów drogowych, którzy zlekceważyli ograniczenia prędkości.

Policjanci odebrali kolejne prawa jazdy za znaczne przekroczenie obowiązujących ograniczeń w obszarze zabudowanym. Do pierwszego zdarzenia doszło 11 kwietnia, gdzie mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej kierującego volkswagenem, który w miejscowości Tłuczań jechał z prędkością 110 km/h przy dozwolonej „pięćdziesiątce”.

Za dużo na liczniku miał również kierowca citroena, który w Wadowicach przekroczył dopuszczalną prędkość o 52 km/h. Z kolei w niedzielę policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę forda, który pędził przez Chocznię z prędkością 128 km/h.


Tym samym przekroczył dopuszczalną prędkość o 78 km/h. Wczoraj, prawa jazdy straciło aż sześciu kierowców. W Inwałdzie „wpadło” pięciu – u kierującego toyotą policyjny miernik prędkości wskazał 103 km/h, przy obowiązującym ograniczeniu prędkości do 50 km/h, natomiast kierujący BMW przekroczył dopuszczalną prędkość o 61 km/h.

Kierujący skodą jechał przez Chocznię z prędkością 116 km/h, natomiast kierujący mercedesem i renault pędzili z prędkością 141 km/h. Swoje uprawnienia do kierowania pojazdami stracił również kierujący volkswagenem, który w Choczni przekroczył dopuszczalną prędkość o 58 km/h.

Policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Przypominają, jak ważna jest jazda z tzw. „prędkością bezpieczną”, czyli taką, przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

3838, 14.04.2020 18:15

"Policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Przypominają, jak ważna jest jazda z tzw. „prędkością bezpieczną”, czyli taką, przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem." Czegoś tu nie rozumiem. Po pierwsze to jazda z taką prędkością powinna być kwalifikowana jako "Usiłowanie zabójstwa z użyciem niebezpiecznego narzędzia". Stosowny taryfikator kar przewiduje za to, co przewiduje. I bez "okoliczności łagodzących". Może nasi posłowie zgłoszą taki projekt w czasie walki z koronawirusem, przegłosują w nocy i będzie. Po drugie. Co znaczy jazda z prędkością bezpieczną? Jazda przez Chcznię czy Inwałd z prędkością grubo ponad 100 km/h może być bezpieczna, niewiele zakrętów, dobra nawierzchnia. Przecież wielu z Was to potrafi. Dlaczego w apelu Policji nie ma słowa o stosowaniu się do Przepisów Ruchu Drogowego? O ograniczeniu prędkości w terenie zabudowanym? Pamięta ktoś jeszcze te wartości? Według naszych rządzących mamy wkrótce osiągnąć zachodni poziom zarobków, wprowadźmy więc i zachodnie kary.... np. norweskie.