reklama

"Stoicie w korkach, bo na to w większości głosowaliście"

Polityka, Wiadomości, 21.11.2023 15:27, red
Eksburmistrz rusza z kampanią wyborczą?
Na wiosnę 2024 roku, a więc już za kilka miesięcy, odbędą się wybory samorządowe. Mieszkańcy wybiorą wójtów i burmistrzów oraz radnych na nową, pięcioletnią kadencję. Niektórzy już się uaktywnili i zgłaszają aspiracje do walki o samorządowe stanowiska.

Wśród nich były burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski. Na fotelu burmistrza zasiadał tylko jedną kadencję, kilka lat temu przegrał wybory – odtąd gminą Wadowice rządzi Bartosz Kaliński, kandydat PiS.

Mateusz Klinowski został tylko radnym. W internecie w regularnie wytyka błędy obecnie rządzącemu burmistrzowi. Teraz zaczął wypominać mieszkańcom, że stoją w korkach, bo... na nie w większości nie głosowali. Z powodu sytuacji na wadowickich drogach w godzinach szczytu, wielu kierowców mówi żartobliwie o Wadowicach - Korkowice.


W swoim najnoszym wpisie M. Klinowski przekonuje, że gdyby rządził nadal w Wadowicach, drugi mostna Skawie już byłby zbudowany. To był jego postulat sprzed kilku lat. A most – zdaniem M. Klinowskiego – pozwoliły w pewnym stopniu odkorkować miasto.

- Podobnie zresztą jak obwodnica przy stadionie MKS Skawa. Podobnie, jak i przebudowany byłby cały stadion. Byłby też nowy park za Maspexem. Wszystko to było w moim programie wyborczym. Za tym programem głosowali mieszkańcy Wadowic, którzy w korkach stać nie muszą, bo żyją na miejscu. Przeciwko głosowali mieszkańcy okolicznych wsi, którzy w korkach stoją. Głupie wybory przy urnie mają swoje konsekwencje, Szanowni Państwo. Stoicie w korkach, bo właśnie na to w większości głosowaliście - uważa Mateusz Klinowski.

Dodajmy jednak, że Mateusz Klinowski w minionych latach był jedną z tych osób, która swoimi działaniami spowolniła prace wokół planowanej do budowy Beskidzkiej Drogi Integracyjnej, czyli nowej drogi krajowej Bielsko-Biała - Kraków.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

budowniczy, 23.11.2023 10:07

Ciekawa za czyich rządów wadowice najbardziej protestowały przeciw BDI. Wadowicom przede wszystkim brakuje strategi i wieloletniego planu budowy dróg. Buduje się jakieś kawałki obwodnic nie mając planu na całość. Tak jak teraz droga za maspexem ale nie mając jeszcze konkretnego planu przedłużenie drogi do Tomic, a druga sprawa nawet jak ją przedłużą do Tomic to ciekawe jakie korki będą żeby wbić się na istniejącą obwodnice przed rondem.

znanywmiescie, 21.11.2023 22:45

Klinowski zaklinował nie tylko swoje Korkowice ale też Andrychów, Kęty, Kalwarię...POpapraniec