reklama

Poszukiwany wpadł, bo jechał rowerem bez oświetlenia

Na sygnale, Wiadomości, 21.11.2023 10:00,
Mężczyzna jechał ulicą bez oświetlenia, a także po spożyciu alkoholu.
Poszukiwany wpadł, bo jechał rowerem bez oświetlenia
W poniedziałek (20.11) przez godziną 18:00 Bielanach na ulicy Łęckiej, zauważyli rowerzystę poruszającego się jezdnią bez oświetlenia.

- Podczas kontroli drogowej okazało się, że 23 – letni mieszkaniec gminy odpowie nie za jedno, lecz za dwa wykroczenia drogowe. Poruszał się po zmroku bez wymaganego oświetlenia, a także będąc pod wpływem alkoholu. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 1,3 promila alkoholu. Ponadto zamiast do domu trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji z uwagi na fakt, iż był osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Oświęcimiu do odbycia zastępczej kary pozbawienia wolności w wymiarze 109 dni za usiłowanie kradzieży. Do Sądu Rejonowego w Oświęcimiu zostanie skierowany wniosek o ukaranie 23 – latka w związku z popełnionymi wykroczeniami drogowymi - informuje asp. szt. Małgorzata Jurecka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Oświecimiu.

Policja przypomina, że za jazdę rowerem po zmroku bez oświetlenia grozi mandat w wysokości 300zł. Za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości grozi mandat w wysokości 2500 złotych. W przypadku skierowania wniosku o ukaranie sprawcy do sądu organ ten może nałożyć grzywnę w kwocie do 30 tysięcy złotych, a także orzec zakaz prowadzenia pojazdów nie mechanicznych.

źródło: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy