reklama

Prokuratura ustala przyczyny tragicznego wypadku

Na sygnale, Wiadomości, 21.11.2023 09:32,
W wypadku zginął 69-letni mężczyzna.
Prokuratura ustala przyczyny tragicznego wypadku
W poniedziałek (20.11) po szóstej rano, jak już informowaliśmy, do tragicznego w skutkach wypadku doszło na drodze krajowej nr 52 w Barwałdzie Górnym k. Kalwarii Zebrzydowskiej. Zginął pieszy potrącony przez samochód. Do zdarzenia doszło poza przejściem dla pieszych.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że jadący samochodem dostawczym marki Renault, mieszkaniec powiatu wadowickiego, potrącił przechodzącego przez jezdnię mężczyznę. W wyniku obrażeń doznanych na skutek wypadku, 69-letni mieszkaniec gminy Kalwaria Zebrzydowska, poniósł śmierć na miejscu. Ciało mężczyzny, decyzją prokuratora, zabezpieczono celem przeprowadzenia sekcji. Kierujący samochodem był trzeźwy. Śledztwo prowadzone w tej sprawie, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wadowicach, pozwoli wyjaśnić dokładne okoliczności i przyczyny tej tragedii - informuje policja.

Policja przypomina i apeluje do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze oraz o noszeniu elementów odblaskowych przez pieszych. Pamiętajmy, odblaski ratują nasze życie! Po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego z odległości około 20-30 metrów.

Osobę wyposażoną w elementy odblaskowe widać już z odległości około 150 metrów. Wielu tragedii dałoby się uniknąć, gdyby ich uczestnicy nosili elementy odblaskowe. Dbajmy o własne życie.foto: OSP Kalwaria Zebrzydowska i KPP Wadowice

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy