reklama
reklama

Konsul Ukrainy odwiedził burmistrza. Wiadomo w jakim celu

Polityka, Wiadomości, 21.11.2023 07:40,
- Wszyscy wierzymy, że koszmar wojny za naszą wschodnią granicą niebawem dobiegnie końca - mówi burmistrz po spotkaniu.
Konsul Ukrainy odwiedził burmistrza. Wiadomo w jakim celu
W poniedziałek (20.11) wizytę w Kętach złożył Wiaczesław Wojnarowskyj – Konsul Generalny Ukrainy w Krakowie.

Podczas rozmowy z burmistrzem Kęt Krzysztofem Klęczarem – jak informują służby prasowe konsula - „gorąco podziękował za nieocenioną pomoc, okazaną obywatelom Ukrainy, którzy znaleźli schronienie na kęckiej ziemi, a także za wszystkie wyrazy solidarności z Narodem Ukraińskim”.

– Pan Wiaczesław Wojnarowskyj przekazał wyrazy uznania oraz wdzięczności dla mieszkańców gminy Kęty w obliczu dobroci i otwartości, jaką okazaliśmy obywatelom Ukrainy od początku rosyjskiej inwazji. Rozmawialiśmy o tym, co dobre, ale i o tym, co trudne. Dziękuję za to niezwykle owocne spotkanie. Wszyscy wierzymy, że koszmar wojny za naszą wschodnią granicą niebawem dobiegnie końca – mówił z kolei po spotkaniu burmistrz Kęt.

W trakcie rozmowy poruszono także kwestie zaspokojenia wszystkich pilnych potrzeb obywateli Ukrainy, którzy nadal przebywają na terenie naszej gminy, jak również kontynuacji partnerskich stosunków Kęt z miejscowością Sziroke leżącą w obwodzie zaporoskim, w tym możliwości przekazania polskich doświadczeń w zakresie decentralizacji i pozyskiwania pomocy dotacyjnej z UE.

źródło: UM Kęty
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy