reklama
reklama

Senator ma pokaźne dochody, ale pożycza pieniądze od... wójta

Polityka, Wiadomości, 05.06.2022 16:00, eł

Przez lata kariery politycznej nie dorobił się wielkiego majątku.

Senator ma pokaźne dochody, ale pożycza pieniądze od... wójta

Pisaliśmy już o majątkach posłów z naszego regionu. Teraz przyszedł czas na to, by zajrzeć do kieszeni senatora Andrzeja Pająka z okręgu wyborczego nr 30, który obejmuje powiaty: wadowicki, oświęcimski, suski, a także chrzanowski i myślenicki.

Wspinaczka Andrzeja Pająka po szczeblach politycznej kariery zaczęła się od funkcji wójta zawojskiej gminy. W latach 1999-2011 był on starostą suskim, a następnie na krótko został posłem, by jeszcze w tym samym 2011 roku dostać się do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej. Zasiada w nim już trzecią kadencję. Prywatnie senator jest mężem i ojcem ośmiorga dzieci. Mieszka w Zawoi.

66-letni obecnie Andrzej Pająk nie zgromadził zbyt imponującego majątku. Na koniec minionego roku jego oszczędności wyniosły 53 tys. zł, 4500 euro oraz 1600 dolarów. Wraz żoną ma dom o powierzchni 190 m2, którego wartość szacuje na około 550 tys. zł, oraz ponad pół hektara działek wartych około 150 tys. zł. Senator jeździ skodą octavią z 2009 roku.

Łączne dochody Andrzeja Pająka za ubiegły rok wyniosły blisko 220 tys. zł brutto. Z tej kwoty ponad 117,2 tys. zł to uposażenie senatorskie i dieta parlamentarna, przeszło 98,3 tys. zł wyniosła jego emerytura, a reszta (prawie 3 920 zł) pochodzi z „działalności wykonywanej osobiście”. W 2020 roku senator pożyczył 140 tys. zł od syna Marcina Pająka (wójta Zawoi), które to pieniądze w całości już zwrócił.


Foto: Edyta Łepkowska

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy