reklama

Budowa znów utknęła? Osoby, które czekają na mieszkania muszą uzbroić się w cierpliwość

Gospodarka, Wiadomości, 03.06.2022 20:00, eł
Jeden blok miał być gotowy w czerwcu...
Budowa znów utknęła? Osoby, które czekają na mieszkania muszą uzbroić się w cierpliwość

Nieco ponad miesiąc temu pisaliśmy, że zamarły prace przy budowie dwóch bloków socjalnych, które powstają przy ulicy Batorego w Andrychowie. Później je wznowiono, ale ostatnio mieszkańców miasta zaniepokoiło kolejne wstrzymanie robót.

- Robotnicy położyli dach na jednym budynku, w drugim wstawili okna i znów się zmyli. A przecież słyszałam, że jeden blok ma być gotowy już w czerwcu! - powiedziała nam dwa dni temu kobieta mieszkająca w pobliżu placu budowy.

Rzeczywiście, jeszcze w lutym tego roku burmistrz Andrychowa Tomasz Żak mówił w rozmowie z PAP (co później cytowały prawie wszystkie lokalne i nie tylko media), że pierwszy blok jest już zadaszony, wkrótce ruszą w nim prace wykończeniowe, a gotowy będzie do czerwca.

Gdy w kwietniu pracownicy znikli z placu budowy, włodarz poinformował nas, że konieczne były pewne negocjacje z wykonawcą, który w złożonej dwa lata wcześniej ofercie wycenił prace według obowiązujących wówczas cen materiałów budowlanych, a te od tamtego czasu bardzo wzrosły. Jak jednak podkreślał Tomasz Żak, prace zostaną zakończone w terminie.

Tym razem rozmawialiśmy na temat budowy bloków z Szymonem Wnęczakiem, kierownikiem Wydziału Inwestycji i Drogownictwa w andrychowskim magistracie. Stwierdził on, że wprawdzie doszło teraz do krótkiej przerwy, ale prace zostały już wznowione i nie będzie opóźnienia w realizacji inwestycji. - Jeden z tych budynków zostanie wykończony jeszcze w tym roku – powiedział.

Patrząc na stan budynków, raczej do końca czerwca pierwszy z nich nie będzie gotowy... Dopiero całkiem niedawno zamontowano okna.
Foto: Waldemar Bylica

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy