reklama

Są pieniądze na rezonans magnetyczny do wadowickiego szpitala

, Polityka, Wiadomości, 08.12.2020 17:30, PG
Rząd sypnął miliardami dla samorządów.
Są pieniądze na rezonans magnetyczny do wadowickiego szpitala

We wtorek (08.12.) premier Mateusz Morawiecki ogłosił drugą cześć Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Tym razem samorządom zostanie przekazane 4,3 mld zł.

Do samorządów z powiatu wadowickiego trafi w najbliższych tygodniach ok. 38,6 mln zł a do samorządów z całej Małopolski - ponad 400 mln zł.

Na jakie inwestycje przeznaczone zostaną te fundusze?

Między innymi pieniądze znalazły się na zakup rezonansu magnetycznego wraz z niezbędnymi pracami adaptacyjno-budowlanymi w Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach (2,5 mln zł) a także na budowę szkolnej hali sportowej przy I Liceum Ogólnokształcącym w Andrychowie (3,5 mln zł). To przydział dla starostwa powiatowego w Wadowicach.

Z kolei gmina Stryszów dostała 7 mln zł na inwestycje:

- budowa sieci oświetlenia ulicznego w technologii LED w gm. Stryszów o łącznej dł. 10,8 km - 1 100 000 zł

- budowa centrum rekreacji GRODZISKO w Dąbrówce nad Jeziorem Mucharskim - 1 000 000 zł

- modernizacja obiektu rekreacyjnego LKS CHEŁM Stryszów poprzez budowę toru BMX, skateparku, oświetlenia - 2 000 000 zł

- budowa sieci wodociągowej (11,8 km) i kanalizacji sanitarnej (14,3 km) w sołectwie Leśnica i części sołectwa Stronie - 3 000 000 zł

Gmina Spytkowice otrzymała aż 7,5 mln zł. Z kolei gmina Wadowice otrzymała między innymi 2 mln zł na halą widowiskowo-sportową "Arena Wadowice" czy 3,6 mln zł na budowę boiska na terenie Skawy Wadowice.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy