reklama
reklama

Przed wyborami zebrania wiejskie bywają nerwowe. "Gdzie remonty!"

Polityka, Wiadomości, 04.03.2024 07:40, GM
Burmistrz obiecał nowy asfalt i sprzątanie.
Przed wyborami zebrania wiejskie bywają nerwowe.
Z politycznego punktu widzenia dla lokalnych władz zebrania wiejskie na kilka tygodni przed wyborami to dość ryzykowna sprawa, bo zawsze można usłyszeć krytyczne uwagi w sprawie tego, czego nie udało się zrobić w minionej kadencji. Tak czy inaczej, władze Andrychowa stawiły się na zebranie zwołane w minioną sobotę (2.03) w Inwałdzie.

Zebranie było w większości poświęcane sytuacji na drodze krajowej nr 52 i planom przebudowy drogi w rejonie marketu Biedronka.


Na początku zebrania sołtys Inwałdu Grażyna Stuglik-Nizio podziękowała władzom Andrychowa za wszystkie dotychczasowe inwestycje w Inwałdzie, ale burmistrz Tomasz Żak usłyszał także całą listę tego, co nie udało się zrealizować. Mieszkańcy skarżyli się m.in. na dziury na loklanych drogach, których od wielu miesięcy nikt nie łata.


Przede wszystkim chodzi o brak remontu i przebudowy ulicy Wiejskiej czy Zagórnickiej. Jeśli chodzi o Wiejską okazuje się, że remont drogi projektowany jest od 20 lat! A głównym problemem są kwestie własnościowe.

Jeden z mieszkańców narzekał także na to, że ulice i tereny gminne w całej gminie nie są posprzątane. Przed domem kultury w ramach haapeningu – ustawiono nawet taczki i sprzęt do sprzątania [na zdjęciu].

Dobre informacje są takie, że w ramach doraźnych remontów jeszcze w marcu ma być wykonywana nowa nakładka asfaltowa na trzech najbardziej dziurawych odcinkach ulicy Wiejskiej, a także na ulicy Zagórnickiej.

Burmistrz zapowiedział także akcję sprzątania gminy po zimie. Ponadto przy szkole w Inwałdzie ma być także budowana infrastruktura sportowa - ale nie od razu. Na tek rok zaplanowano drugi etap budowy boisk przy szkole w Roczynach, potem przyjdzie poraz na Sułkowice - Bolęcinę i Inwałd.

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

lolzewsi, 05.03.2024 10:03

Co do zdjęcia: "Jak należy bić brawo": Bierzemy otwarte dłonie, wystawiamy przed siebie i synchronicznie uderzamy o siebie. I wszyscy! I szybciej! Brawa dla władzy!

Jarek, 04.03.2024 14:20

Wierząc w obietnice Żaka będziecie w klapkach po śniegu chodzić

Andrychów, 04.03.2024 13:16

uwielbiam :) #tylkomiloscinampotrzeba

Feel Free, 04.03.2024 12:32

@Andrychów - cudzysłów oznacza, że wklejono cytat. Cytat, w tym wypadku, słowo objawione Tomasza Żaka. Pozdrawiam. Judyta. P.S. Nie pod każdym, posiadam statystyki z serwera na dowód. Trudno być spokojnym jak Tomek Żak znowu mąci przed wyborami w ludzkich głowach obietnicami bez pokrycia, ponadto nie istnieje obowiązek czytania komentarzy pod artykułami mamNewsa. A poza tym sądzę, że Kartaginę należy zniszczyć.

Andrychów, 04.03.2024 11:39

Uspokój się kobieto, bo czytac się juz tego nie chce. Ujadasz pod kazdym artykulem.

Feel Free, 04.03.2024 11:35

"Myślę, że wolę mówić o tych pozytywnych rzeczach, a nie negatywnych. NIE PRZYPOMINAM SOBIE żebyśmy nie dokończyli tak na prawdę jakiejś inwestycji. Ale no nie uważam, że niezrealizowanie czegoś z jakichś tam powodów jest porażką." Tomasz Żak [mamNewsa] 26.02.2024 17:45