reklama
reklama

Będzie blokada drogi. Nerwowe zebranie w sprawie przebudowy krajówki przy Biedronce [FOTO]

Gospodarka, Wiadomości, 02.03.2024 16:15, GM
W gorącej i nerwowej atmosferze upłynęło sobotnie (2.03) zebranie wiejskie w Inwałdzie.
Będzie blokada drogi. Nerwowe zebranie w sprawie przebudowy krajówki przy Biedronce [FOTO]
W Inwałdzie ostatnio tematem nr 1 jest sprawa poprawy bezpieczeństwa na drodze krajowej nr 52, zwłaszcza w rejonie wybudowanego w tej miejscowości kilka lat temu marketu Biedronka.

W sobotę (2.03) grupa mieszkańców zapowiedziała, że w piątek 8 marca w godzinach 13:00 - 15:00 w Inwałdzie zorganizowany zostanie protest i blokada drogi krajowej. Mieszkańcy domagają się pilnych działań w kierunku poprawy bezpieczeństwa na drodze.


Na krajówce przy Biedronce regularnie dochodzi bowiem do wypadków i kolizji, a w styczniu miało tam miejsce śmiertelne potrącenie pieszego. Dopiero po tym tragicznym zdarzeniu coś zaczęło się dziać w temacie poprawy bezpieczeństwa w tym miejscu.


W Urzędzie Miejskim w Andrychowie w trybie pilnym zwołano spotkanie z przedstawicielami właściciela drogi, czyli Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad z Krakowa. Ustalono, że jak najszybciej wykonana zostanie przebudowa krajówki przy markecie.

Jak najszybciej, czyli kiedy i jak to ma wyglądać? Podczas sobotniego zebrania okazało się, że to wcale nie musi być szybko zrobione. Tym bardziej, że powstała już koncepcja przebudowy drogi i zaproponowane rozwiązania zostały źle przyjęte przez mieszkańców.

Sołtys Inwałdu Grażyna Stuglik-Nizio mówiła, że zaproponowane rozwiązanie koncepcyjne jest niekorzystne, ponieważ kierowca wyjeżdżający z marketu i jadący w stronę Wadowic będzie musiał przeciąć trzy pasy, aby wjechać na drogę. - To nie jest poprawa bezpieczeństwa – mówiła.

Ze strony mieszkańców padają radykalne rozwiązania, włącznie z takim, aby zakazać zjazdu do Biedronki od strony Andrychowa i wyjazdu w kierunku Wadowic. Niektórzy proponują dodatkowy pas zjazdowy.Wiceburmistrz Mirosław Wasztyl przekonywał, aby jeszcze nie przesądzać sprawy, ponieważ w zakresie przebudowy drogi „jest dopiero wstępna faza uzgodnień”. Droga jest własnością GDDKiA i to ta instytucja będzie o wszystkim decydować.Wiceburmistrz informował także mieszkańców, że dopiero w najbliższych dniach rozstrzygnie się, kto będzie finansował projekt przebudowy i samą przebudową. Władze oczekują, że weźmie to na siebie właściciel marketu. Na razie sprawę opracowania koncepcji wzięła na siebie gmina.

- Zależy nam aby roboty budowlane rozpoczęły się jak najszybciej. Liczę, że po półroczu będzie projekt, a później budowa – mówił wiceburmistrz.

- Nie negujemy przebudowy, tylko formę przebudowy – mówiła sołtys, zaznaczając że sprawa przebudowy drogi przy markecie powinna być konsultowana z mieszkańcami.

Mieszkańcy dopytywali dlaczego, sprawy układu komunikacyjnego przy Biedronce nie załatwiono na etapie budowy marketu. Przedstawiciele magistratu odpowiadali, że gmina nie była stroną w tej sprawie, ponieważ obiekt jest prywatny a powstał przy drodze krajowej, a więc zrządzanej przez GDDKiA.

Ostatecznie podczas głosowania mieszkańcy zdecydowali, aby wyznaczyć „stronę społeczną” do wszystkich rozmów i ustaleń, jakie będą tyczyły się zakresu przebudowy drogi przy markecie. Zdecydowano, że mieszkańców będzie prezentować sołtys wioski.

A co z zapowiadanym na 8 marca protestem i blokadą drogi? Prawdopodobnie się odbędzie. - Popieram – komentował burmistrz Tomasz Żak, sugerując że wszelkiego rodzaju naciski na zarządcę drogi, aby przyspieszył przebudowę drogi są dobre.
reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Feel Free, 04.03.2024 12:41

A poza tym sądzę, że Kartaginę należy zniszczyć.

Andrychów, 04.03.2024 11:53

hejterka nauczycielka pod każdym artykulem - podrzucam pomysl na ciekawą akcję społeczną

Archanioł Michał, 03.03.2024 09:15

@Wiesław St ~Panie Wieśku pan się nie boi cały zdzisiek za panem stoi ~ Jeśli nie rozumiesz , że zdzisiek właśnie zjadł Cię na przystawkę to gdzie Ty się pchasz ?

Łowca Dziewic, 03.03.2024 00:11

Mówisz że żyłeś w PRLU to może Ci został odruch że władzy się trzeba bać

Łowca Dziewic, 03.03.2024 00:10

Wiesław Stwora , myślałem że będziesz walczył z systemem jak Rejtan a ty z systemem robisz sobie zdjęcia. Zawiodłem się

Feel Free, 02.03.2024 23:00

@Wiesiek St. - odnośnie cytatów. Nie w kontekście wpisu, lecz refleksji nad władzą ogólnie i przed wyborami. To często nie jest takie proste jak napisał Seneka. "Jeżeli twa czyny są szlachetne , niech wiedzą o nich wszyscy" - czasem oznacza to pychę bez granic, która prędzej, czy później okazuje się kroczyć przed upadkiem. "Jeżeli podłe ; to cóż z tego że nikt o nich nie wie, skoro wiesz ty sam?" - to prawda, ale niestety, części ludzkości to zupełnie nie przeszkadza. A co z osobami tak wewnętrznie zakłamanymi, że wierzą tak mocno w te kłamstwa, które głoszą, że bez trudu przekonują do nich innych ludzi ? Ale warto pamiętać: "O, jak dobrze byłoby dla niektórych ludzi, gdyby mogli uciec od siebie samych! Teraz sami się dręczą, drażnią, deprawują, straszą. Cóż pomoże wyprawa zamorska czy przeprowadzka do innego miasta? Jeżeli chcesz umknąć przed tym, co cię gnębi, trzeba ci być innym, a nie gdzie indziej." P.S. Wielu "władców" małych i dużych powołuje się na Senekę, zwłaszcza przed wyborami... po jakimś czasie sprawowania władzy, ta ich deprawuje w takim stopniu, że zwłaszcza przed kolejnymi wyborami, to dumny z ich czynów byłby głównie Niccolo Machiavelli.

Feel Free, 02.03.2024 22:35

Proszę, pamiętajmy wszyscy o tym, że miesiąc przed wyborami to ci panowie na zdjęciach obiecają wszystko. Włącznie z tym, że zawsze będą dotrzymywać słowa i nigdy nie będą kłamać. A fakty ? Radny Zbigniew Rzadek był przeciwnikiem Żaka i głosował przeciwko likwidacji SP3, za rok głosował za likwidacją szkoły i stał się "nawróconym", wiernym wyznawcą Żaka. A Żak ? Długo można pisać... więc może cytat sprzed kilku dni, autor Tomasz Żak: " Myślę, że wolę mówić o tych pozytywnych rzeczach, a nie negatywnych. NIE PRZYPOMINAM SOBIE ŻEBYŚMY NIE DOKOŃCZYLI tak na prawdę jakiejś inwestycji. NIE WSZYSTKO SIĘ OCZYWIŚCIE UDAJE ZREALIZOWAĆ, bo mieszkańcy i JA sam mam jeszcze większe oczekiwana niż to co udało nam się zrobić. Ale no nie uważam, że niezrealizowanie czegoś z jakichś tam powodów jest porażką." A na nowych radnych wybierzmy takich którzy nie dadzą się zastraszyć, ani przekupić i takich, którzy będą czytać projekty uchwał ZANIM je przegłosują, a nie PO ROKU od przegłosowania działki pod spalarnię śmieci dziwić się co narobili.

Wiesiek St., 02.03.2024 22:32

czego się boisz głupia " to słowa piosenki to też do facetów . Że się ukrywasz pod nickiem? Takie filozofię są guzik warte . Kto z was był na sali by obiektywnie stwierdzić ? Zacytuję wam jeszcze Seneke Jeżeli twa czyny są szlachetne , niech wiedzą o nich wszyscy . Jeżeli podłe ; to cóż z tego że nikt o nich nie wie ,skoro wiesz ty sam? Żal mi cię skoro lekceważysz takiego świadka

Wiesiek St., 02.03.2024 22:32

czego się boisz głupia " to słowa piosenki to też do facetów . Że się ukrywasz pod nickiem? Takie filozofię są guzik warte . Kto z was był na sali by obiektywnie stwierdzić ? Zacytuję wam jeszcze Seneke Jeżeli twa czyny są szlachetne , niech wiedzą o nich wszyscy . Jeżeli podłe ; to cóż z tego że nikt o nich nie wie ,skoro wiesz ty sam? Żal mi cię skoro lekceważysz takiego świadka

cath, 02.03.2024 21:14

Jakoś nikt nie narzeka na sam wjazd gdzie trzeba się mocno pilnować żeby podwozia nie zostawić.Wyjazd rzeczywiście trzeba się pilnować .

Koniczynka, 02.03.2024 21:10

Droga przy Biedronce w Inwałdzie jest bardzo dobra, prosty odcinek, widoczność w obie strony wzorowa a oni chcą nie wiadomo czego. Ktoś kto nie umie wyjechać w lewo wyjeżdżając z biedronki to nie powinien mieć prawa jazdy. Ludzie sami nie wiecie czego chcecie i jak wam dogodzić. Takich marketów przy drodze w Polsce jest tysiące a tylko w Inwałdzie mają jakiś problem. Właściwie to kilku mieszkańców ma problem. Niech zadzwonią do wróżbity Macieja on wam odsłoni karty, a karty nie kłamią... Jaki pas do skrętu w lewo, po co, na co??? To tym bardziej baran nie wyjedzie w lewo bo się posra z wrażenia.

Koniczynka, 02.03.2024 21:08

Droga przy Biedronce w Inwałdzie jest bardzo dobra, prosty odcinek, widoczność w obie strony wzorowa a oni chcą nie wiadomo czego chcą. Ktoś kto nie umie wyjechać w lewo wyjeżdżając z biedronki to nie powinien mieć prawa jazdy. Ludzie sami nie wiecie czego chcecie i jak wam dogodzić. Takich marketów przy drodze w Polsce jest tysiące a tylko w Inwałdzie mają jakiś problem. Właściwie to kilku mieszkańców ma problem. Niech zadzwonią do wróżbity Macieja on wam odsłoni karty, a karty nie kłamią...

Łowca Dziewic, 02.03.2024 20:32

Zdjęcie Stwory z Żakiem mówi jedno. Wiesiek to nie jest żaden antysystemowiec. Miałem na niego głosować ale się zawiodłem

Archanioł Michał, 02.03.2024 20:21

Rządek spalony, w jego miejsce wchodzi Wiesiek. Wiesiek S szybko się ujawniłeś. Fota ze zdzisiem przepiękna "rozwalaczu systemu" za piątkę.

Archanioł Michał, 02.03.2024 20:17

@Zakolog Rachunek prosty.. Poprzednie wybory z jedną udawaną opozycją o mało się nie udało, teraz zdzisiek obstawił dwie.

Jarek, 02.03.2024 20:00

Rzadkowi już dziękujemy. Mieszkańcy Inwałdu głosowali na Ciebie bo startowałeś od Kobielusa jako przeciwnik Żaka, a teraz siedzisz z nim przy jednym stole. Nie szanuje się ludzi którzy są jak chorągiewki na wietrze

Zakolog, 02.03.2024 19:09

Wiesiek jak zgromadzeni na tym zebraniu, to jest cały Twój komitet wyborczy? To daj se spokój z kandydowaniem. Szkoda czasu, bo Tomasz i tak nie doceni a jeszcze będziesz miał potem zgagę, że dałeś się wy...ć!

czas na zmianę, 02.03.2024 18:51

Będzie blokada drogi krajowej ? Jak Pan wróci do Krakowa ?

czas na zmianę, 02.03.2024 18:43

czas na zmianę

mareczek, 02.03.2024 18:42

Co do ronda w inwaldzie- to wybaczcie drodzy mieszkancy ale nie jesteście właścicielami galerii żeby - jak wyglada z zewnątrz - pan Żak dwoił sie i troił. Wydaje że że jesteście mu potrzebni żeby miał komu co obiecywać i tak zarabiać jako burmistrz z 18 lat. Ale żeby dwoić się i troić jak przy galerii na górnicy w Andrychowie? Chyba za dużo wymagacie szanowni mieszkańcy Inwaldu

czas na zmianę, 02.03.2024 18:42

czas na zmianę

mareczek, 02.03.2024 18:38

Dzisiaj sposobem na rozwiązywanie problemów jest blokowanie drogi. A burmistrz popiera więc drodzy mieszkańcy wiecie co zrobić jak wpadacie w dziury na drogach gminnych za jakie odpowiada Żak i jego droga ekipa

MaR, 02.03.2024 18:23

Dzisiaj sposobem na rozwiązywanie problemów jest blokowanie drogi.

Obserwator, 02.03.2024 18:07

Wiesław Stwora z jego KWW mieli burzyć układ a widać że w układy chcą wejść , Wiesław odpowiedz czyj interes reprezentujecie i jaki układ za Wami stoi

leon, 02.03.2024 18:02

Burmistrz popiera protest ,cytując że wszelkiego rodzaju naciski na zarządcę drogi są dobre więc czas na gminne.

Zakolog, 02.03.2024 17:42

Ej Zdzisiek nie bądź taki zachowawczy, skoro pierwszemu właścicielowi Galerii, który potem wszystko opchnął za grubą kasę, wybudowałeś rondo, zjazdy przy pomniku grunwaldzkim a nawet wymaganą prawem, przy wielkogabarytowych budynkach użyteczności publicznej drogę ewakuacyjną. To zaproponuj właścicielowi Biedronki, aby złożył depozyt notarialny a Ty będziesz inwestorem zastępczym.

Łowca Dziewic, 02.03.2024 17:31

Po twarzach widać że burmistrzowie są już zmęczeni rządzeniem.

Wolny Człowiek, 02.03.2024 17:25

Pamiętajcie żeby sie nie nabrać, burmistrz przed wyborami za głosy obieca wszystko wszystkim

znanywmiescie, 02.03.2024 17:22

Zbliżają się wybory to Zdzisek obieca wszystko. Co tam robi ten nierób Nowak??