reklama
reklama

Premier odwołał tymczasowego wójta

Polityka, Wiadomości, 18.01.2024 16:25, foto: facebook / Krzysztof Byrski
Zmiany w gminie Spytkowice w powiecie wadowickim. Kto za kogo tym razem?
Premier odwołał tymczasowego wójta
W październiku zeszłego roku wieloletni wójt gminy Spytkowice Mariusz Krystian został posłem i przestał pełnić stanowisko wójta. Ówczesny premier Mateusz Morawiecki do pełnienia obowiązków wójta Spytkowic wyznaczył dotychczasowego zastępcę wójta Krzysztofa Byrskiego [na zdjęciu]. Ale już wiadomo, że Byrski nie dotrwa na tym stanowisku do wyborów.

Zmienił się rząd i wojewoda. W czwartek (18.01) nowy premier Donald Tusk odwołał tymczasowego wójta. Jak się dowiadujemy, do pełnienia funkcji wójta gminy Spytowice (do wyborów samorządowych w kwietniu tego roku) wyznaczony został radny Marek Gajowy. W piątek ma odebrać nominację na to stanowisko.

Na odchodne ustępujący tymczasowy wójt Krzysztof Byrski skierował do mieszkańców list:

Szanowni Mieszkańcy Gminy Spytkowice,
Otrzymałem informację, że decyzją Prezesa Rady Ministrów z dniem 18 stycznia 2024r. przestaję pełnić funkcję Wójta Gminy Spytkowice. Od 30 października ubiegłego roku, kiedy to zaszczytne zadanie zostało mi powierzone, gorliwie starałem się mu sprostać, kontynuując wszystkie działania, które służyły naszej Gminie.
Wsłuchując się w Państwa głosy, w czasie licznych spotkań, jakie odbyliśmy, a także na podstawie zebranych wniosków, opracowałem projekt budżetu na 2024 rok, który Rada Gminy Spytkowice przyjęła jednogłośnie na ostatniej sesji w dniu 20 grudnia 2023 roku.

Zapisy uchwały budżetowej w zakresie inwestycyjnym są przygotowywane do wykonania, a zadania bieżące są sukcesywnie realizowane.
Dziękuję wielu osobom za życzliwe przyjęcie, nieocenione wsparcie, za okazane zaufanie i chęć współpracy. Bardzo dziękuję wielu grupom angażującym się na rzecz dobra naszej Gminy – organizacjom pozarządowym, lokalnym społecznikom, pracownikom urzędu i instytucji gminnych oraz wszystkim, którzy robią coś na co dzień na rzecz naszej Gminy.

Szanowni Państwo, chcę także przekazać, że w najbliższych wyborach samorządowych będę ubiegał się o mandat Wójta Gminy Spytkowice. Będę startował niezależnie, a nie pod szyldem jakiejkolwiek partii politycznej.

Uważam, że samorząd nie powinien mieć barw politycznych.

Polityka podzieliła ludzi, a gmina z mocy prawa to WSPÓLNOTA MIESZKAŃCÓW. Ja nie chcę dzielić, chcę wspólnego działania.
Jeszcze raz serdecznie Państwu za wszystko dziękuję i życzę, byśmy cieszyli się naszym wspólnym domem, jakim jest Gmina Spytkowice.
Wszystkiego dobrego!

Krzysztof Byrski"reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

bot, 18.01.2024 23:46

https://dorzeczy.pl/kraj/538941/burza-po-nagraniu-z-sienkiewiczem-padaja-pytania-o-bialy-proszek.html

Kola, 18.01.2024 23:18

skornica zawsze się tak szkaradnie wyraża przypomina mi Lempartową ten sam poziom wypowiedzi

tomekх, 18.01.2024 22:40

@Koniczynka ile twój mąż wydaje miesięcznie na zatyczki do uszu ?

tomekх, 18.01.2024 22:36

@skornica czyli za cztery lata będziemy wyć! OOO HA HA HA

Koniczynka, 18.01.2024 22:11

Duda w swoich smętnych wypowiedziach sam siebie kompromituje. Pisowcy okradli Polaków na miliardy złotych. Teraz wychodzi na jaw ile zarabiali za szczucie propagandę i dzielenie Polaków. Ile zarabiali w spółkach państwowych. To się w głowie nie mieści. Jeszcze mają odwagę bronić przestępców Kamińskiego i Wąsika. A Kaczyński zabronił by ich zastąpili w ławach poselskich osoby z drugich miejsc na liście. Pisowcy boją się dziadka Kaczyńskiego.

skornica, 18.01.2024 20:54

Słychać wycie-znakomicie pisiorki.Karma zawsze wraca! Zakumali złodziejo-matołki???A teraz wypier...

tomekх, 18.01.2024 18:59

No i bardzo dobrze ! każdy sołtys, wójt , burmistrz, samorządowiec, sędzia, prokurator, prezes spółki państwowej itd. itd. itd. ma być z Platformy Obywatelskie wtedy będzie PRAWORZĄDNOŚĆ i nie będzie kolesiostwa ! a jak wszystkie media będą śpiewać Tuskowi "sto lat" wtedy będzie pluralizm !

Kola, 18.01.2024 17:44

Tusk uwielbia tworzyć chaos w tym kraju