reklama

Poseł na marszu z Młodzieżą Wszechpolską [FOTO]

Polityka, Wiadomości, 09.03.2019 16:50, DK / red
Po raz drugi taki marsz.
Poseł na marszu z Młodzieżą Wszechpolską [FOTO]
W sobotę (9.03) odbył się odbędzie się II Wadowicki Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych organizowany przez wadowickie koło Młodzieży Wszechpolskiej.

Jak informowali organizatorzy, marsz jest po to "by godnie uczcić pamięć żołnierzy antykomunistycznego podziemia niepodległościowego. Bohaterowie, tacy jak : rotmistrz Pilecki, sanitariuszka Inka, czy generał Fieldorf "Nil" to osoby, o których pamięć powinna trwać wiecznie".

- Idąc razem ramię w ramię pokażmy, że pamiętamy o wszystkich żołnierzach Armii Krajowej i Narodowych Sił Zbrojnych, którzy oddali życie za wolną i suwerenną Polskę - zachęcali wszechpolacy

Przyszło kilkudziesięciu młodych ludzi. Na chwilę obecny był wadowicki poseł Józef Brynkus (Kukiz'18), który znany jest z tego, że wspiera tego typu organizacje i inicjatywy, ale potem pojechał do Krakowa i nie uczestniczył w całym wydarzeniu.
Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

xpek, 11.03.2019 17:59

ale z ciebie zakolog komediant

Zakolog, 11.03.2019 15:26

@barte – W klasycznym ujęciu w Gdańsku mieliśmy do czynienia nie z tragedią, tylko z dramatem prezentowanym w trzech aktach, przy czym tylko akt pierwszy, był dostępny dla ogólnej publiczności, pozostałe części już tylko dla specjalnej widowni. Ale przypominając gdańskie wydarzania, właśnie podałaś współczesny przykład żołnierza wyklętego, nieugiętego bojownika o wolność i niezależność Gdańska, od obowiązywania prawa polskiego nad jego terytorium. Prezydent Adamowicz pseudonim Deweloper, należał do gdańskiej organizacji separatystycznej i w starciu z polskim państwem musiał polec. Co do portretów dyndających na szubienicach, to złożenie do prokuratury doniesienia o nieistniejącym przestępstwie, świadczy tylko o tych deputowanych, którzy dla osobistej korzyści propagandowej, są wstanie napędzić entropię rozumienia prawa w społeczeństwie i poważyć zaufanie do instytucji państwa. Jestem przekonany, iż gdyby taki happening dosięgnął naszego posła Józefa, to jedynym problemem byłoby, czy powiesili jego wizerunek w odpowiednio dobranym krawacie.

specnarz, 11.03.2019 07:15

W sprawie ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH / NIEZŁOMNYCH mam mieszane odczucia. Byli Ci dobrzy i prawi a wśród nich znaleźli się zwyrodnialcy mordujący bezbronnych. Zaszczuci głodni i pozbawieni zaopatrzenia często wyzwalali w sobie pierwotne instynkty. A ten kto nie był świadkiem tych wydarzeń wyrabia swoje własne zdanie w zależności od otrzymanego przekazu. Historie też niestety mamy zakłamaną i tak naprawdę nie wiadomo komu wierzyć. Trudno się dziwić skoro media przekazują nam dwie rożne rzeczywistości a zatrudnieni tam tzw "redaktorzy" kreują własny lub narzucony światopogląd. Wracając do samego marszu, idea może i szczytna i pewnie gdyby zorganizował to ktoś inny to frekwencja była by spora. "MW" niestety kojarzy się raczej z faszyzmem niż patriotyzmem - no ale jak widać nie mają dużego poparcia skoro nawet z własnych szeregów uzbierali zaledwie garstkę chętnych do marszu.

zdzislaw, 10.03.2019 21:29

A Wojciech Zaborowski to kim jest w tej chwili?

zandrychowa, 10.03.2019 19:14

Czegoś tam uczył w Krakowie

gtx, 10.03.2019 17:59

A gdzie poprzednio pracował Pan Józef Brynkus ?

zandrychowa, 10.03.2019 16:43

Poseł Brynkus też niech lepiej już szykuje się do powrotu do poprzedniej pracy.Głosy kiboli,narodowców i onru na pewno nie wystarczą żeby znobu posłować przez 4 lata

tomitom, 10.03.2019 13:04

@kalafior, to dzięki "nieudolnym rządom PO-PSL" masz dzisiaj darmowe podręczniki! Ponadto dzięki nim masz też tzw. Kosiniakowe, roczny urlop macierzyński (a nie trzymiesięczny jak kiedyś) oraz przedszkole dla wszystkich dzieci od 3 roku życia (przedtem gmina musiała zapewnić tylko dla zerówek).

edb, 09.03.2019 23:39

:-)

Zakolog, 09.03.2019 22:52

@edb – pudło, najbardziej doskwiera mi brak matury, ale na szczęście mam aspiracje do jej zdobycia i właśnie dlatego trenuję na forum mN, odpowiedzi na pytania zamknięte.

edb, 09.03.2019 22:10

@Zakolog, czytając Twojego posta to tylko taka jedna uwaga: strasznie Cię musi uwierać osobisty brak doktoratu

Zakolog, 09.03.2019 20:40

Józek, ale Ty się ewidentnie nudzisz, zająłbyś się czymś pożytecznym. Znajdź sobie dwie doktorantki, otwórz im przewody i póki Jędrek nadaje profesury machnij wniosek do Centralnej Komisji ds. Stopni i Tytułów, a jeszcze przy okazji trochę grosza przytulisz za promotora.

Turboplazmotron, 09.03.2019 20:30

"Elżbieta Bieńkowska, kiedy była ministrem rozwoju regionalnego, niemal dokładnie jak Oettinger oceniała korzyści Niemiec. Bieńkowska oceniła ten poziom na 85 eurocentów." i "Jeszcze lepsze wyniki osiągają Niemcy, jeśli weźmie się pod uwagę całą Grupę Wyszehradzką (Polska, Czechy, Słowacja i Węgry). Podobno za każdego 1 euro wydanego w tych krajach przez Niemcy w ramach unijnej polityki strukturalne, mają zwrot z całej Grupy na poziomie 1,25 euro!"

edb, 09.03.2019 20:08

@barte, jak to dobrze, że ktoś ma taką nieograniczoną wiedzę jak ten gość barte co jest powyżej ;-) Masz rację, niestety propaganda PiS-u jest straszna i jak na razie zbyt skuteczna, aby mieć nadzieję przy najbliższych wyborach na zmianę.

edb, 09.03.2019 20:00

@kalafior, no jak wiem, że się nie doczekamy tego raczej, ale chciałem jakąś nić porozumienia nawiązać z xpek-iem przy sobocie ;-) Jego PiS wkurza na poziomie gminy, a nie kraju raczej, ale musiałby się sam wypowiedzieć.

kalafior, 09.03.2019 19:43

@xpek i edb Mam nadzieję że. się raczej nie doczekacie.Kto zagłosuje na PO po 8 latach ich nieudolnych rządów? Chyba Ci ktorzy chcą pracować do śmierci ,Ci którzy nie potrzebują 500+,300+ ,darmowych podręczników i Ci którzy chcą posłać swoje 6 letnie (a czasem niespełna sześcioletnie)dzieci do szkół........

edb, 09.03.2019 19:36

@xpek, gdzie Ty na tych zdjęciach i filmach to widzisz i o czym piszesz ? Tych młodych ludzi należy edukować, a nie delegalizować organizację do której należą (patrząc na niektóre działania ruchu w przeszłości). Taka jest cena demokracji, nie jest to idealny ustrój, ale lepszego podobno nikt nie wymyślił. No chyba, że ktoś lubi delegalizować i likwidować, dla samej przyjemności płynącej z delegalizacji i likwidacji, ale to już inna sprawa. Albo komuś przeszkadza, że ktoś ma inny system wartości. A sumie i tak to napisałeś posta, bo czekasz na przegraną PiS-u i nie możesz się doczekać (ja z resztą też).

xpek, 09.03.2019 18:27

organizacje wzywające do nienawiści powinny być zdelegalizowane i tak się stanie po jesiennych wyborach i porażce pisowców