reklama

Wilki grasują w beskidzkich lasach

MAGAZYN, Wiadomości, 08.03.2019 17:20, NEWSY CZYTELNIKÓW
Jeszcze kilka lat temu wilki w lasach Beskidu Małego to była egzotyka, ale dziś już tak nie jest...
Wilki grasują w beskidzkich lasach
Robi się coraz cieplej, ludzie więcej spacerują i chodzą po lasach i coraz częściej napotykają na szczątki zwierząt, które padły łupek wilków.

- Dzisiejszy spacer po lesie. Rzyki Praciaki, niedaleko pętli autobusowej, prawdopodobnie wilki - pisze do nas mieszkaniec i przesyła zdjęcia.

Wilki to prawnie chronione drapieżniki. Nie wolno do nich strzelać. Kilka lat temu naukowcy policzyli wilczą populację w lasach regionu. W Beskidzie Żywieckim stwierdzono obecność pięciu wilczych watah. Każda z nich liczy ok. 5-7 osobników. teraz prawdopodobnie jest ich więcej.

W ostatnich miesiącach w okolicach widywany był też niedźwiedź.

Leśnicy radzą, aby dla bezpieczeństwa unikać chodzenia do lasu, a jeśli już to trzeba trzymać się utartych szlaków. Nie wolno zapuszczać się głęboko w las. Jeśli będziemy zachowywać się spokojnie i chodzić utartymi szlakami to raczej nic nam nie grozi.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy