reklama

Po artykule o dziurawych drogach zrobiła się "afera" [FOTO]

Polityka, Wiadomości, 25.02.2021 17:00,
Sprawa poruszyła samorządowców.
Po artykule o dziurawych drogach zrobiła się
Po naszym artykule o stanie drogi przy ul. Środkowej w Roczynach zostaliśmy zasypani mailami oraz wiadomościami zawierającymi zdjęcia innych jezdni, niż ta poruszona w artykule.

Sytuacja zdaje się być nieciekawa - po stopniałym śniegu pojawiło się mnóstwo dziur, drogi są zabłocone, a głębokie koleiny utrudniają jazdę.

Mieszkańcy apelują do doprowadzenie tych dróg do stanu zbytkowności. Często nie chodzi o „wylanie asfaltu” ale o żwir czy kamienie, które powstałe po zimie dziury, załatają.

Temat dziurawych dróg pojawił się również na czwartkowej (25.02.) sesji Rady Miejskiej w Andrychowie. Radny Krzysztof Kubień nawiązując do artykułu „To najgorsza droga w gminie Andrychów, czy są jeszcze gorsze?”, który pojawił się kilka dni temu na portalu mamNewsa.pl, podawał przykłady problemów, które są jeszcze do załatwienia w gminie. Z kolei przewodniczący Rady Roman Babski zarzucił radnemu, że ma jakiś interes w tym że ciągle promuje prywatny portal na sesji Rady. – Czy czerpie pan jakieś korzyści finansowe z tego tytułu? – pytał przewodniczący.

Komentarz:
Nie spodziewaliśmy się, że pan przewodniczący Rady Miejskiej Roman Babski (człowiek, dla którego PiS to "inna bajka"), sięgnie po język pomówień i insynuacji znany dotąd głównie z telewizyjnych wypowiedzi niektórych polityków partii rządzącej. Że niby radny ma jakiś interes w reklamowaniu mamNewsa.pl podczas obrad Rady Miejskiej? Toż to szczyt szczytów - zwykłe kłamstwo.

MamNewsa.pl to główne źródło lokalnych informacji w Andrychowie i okolicach, w całym regionie ok. 30 tys. użytkowników codziennie odwiedza nasza portal. Codziennie podejmujemy ważne dla mieszkańców tematy (tak - dziurawe drogi - to też ważna dla mieszkańców sprawa), o których radni andrychowscy z urzędowych finansowanych z naszych podatków Nowin się nie dowiedzą, bo tam rzecz jasna przekaz jest poprawnie urzędowy (kiedyś słodzili tam burmistrzowi Janowi Pietrasowi, a teraz słodzą Tomaszowi Żakowi). My to rozumiemy. To mniej więc tak jak w TVP - zmienia się ekipa rządząca, to i zmienia się kierunek propagandy.

MamNewsa.pl naprawdę nie potrzebuje reklamy ze strony polityków. Wszystkich traktujemy tak samo, i tych z PO i tych z PiS. Jak trzeba skrytykujemy, a innym razem pochwalimy, jak się należy. O czym wie większość andrychowskich samorządowców reprezentujących obie frakcje. Wie o tym zapewne również Tomasz Żak i Krzysztof Kubień, czyli panowie z dwóch stron lokalnej, politycznej barykady.

Drogi panie przewodniczący, na newsa o dziurawych drogach nie ma się co obrażać, głupotą jest rzucanie publicznie pomówień. Dziurawe drogi trzeba remontować. Po to wybrali Was mieszkańcy.

- Mirosław Gawęda, redaktor naczelny mamNewsa.pl

Niektóre zdjęcia nadesłane przez Czytelników

Ul. Żwirki i Wigury w połączeniu z ul. Polną w Andrychowie.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

FeelFree, 27.02.2021 17:02

@Złoty. Nie o asfalt tylko idzie. Drogę bez nakładki asfaltowej też wiele osób przyjęłoby chętnie. Chodzi o to aby droga miała dobry projekt i była wykonana bez błędów. Chodzi o odpowiednio zaprojektowane i wykonane zjazdy, rowy odwadniające, odpowiednią szerokość drogi, odpowiedni materiał na podbudowę ( a nie tnący opony i lasujący się łupek z Targanic! ) itd. A potem drogę należy jeszcze utrzymać. To też obowiązek gminy, a nie mieszkańców, którzy muszą sami czyścić rowy odwadniające i zasypywać sobie na bieżąco dziury! A nie czekanie na apele mieszkańców i zdjęcia w mamNewsa. Sam asfalt to kosmetyka i przy okazji niefajny efekt uboczny w postaci nadmiernej prędkości poruszających się po niej pojazdów. Wylanie asfaltu na te drogi ze zdjęć oczywiście byłoby bez sensu, bez całej powyższej reszty. Ale przecież my się na tym znać nie musimy! Urząd Miasta, Starostwo posiadają w tym zakresie wyspecjalizowane całe działy opłacane z naszych podatków! Pozdrawiam.

Złoty, 27.02.2021 16:04

Ul. Środkowa miała asfalt trzeba dzielić równo każdy niech opsmakuje luksusów

Zakolog, 25.02.2021 22:17

@FeelFree - No to dajmy szansę coś napisać. Drogi nieznany nam jeszcze komentatorze, gdybym teraz postawił ciekawą tezę – np. taką, iż z analizy oficjalnych dokumentów, jakie Rada Miasta otrzymała w procesie uchwałodawczym w sprawie nabycia „Pałacu”, przekazanych jej przez burmistrza. Niezbicie wynika, iż burmistrz ostrzega radnych przed proponowaną formą zakupu i dodatkowo informuje o bezcelowości tego zakupu, a w projekcie uchwały wskazuje jedyny cel o dużych konsekwencjach finansowych dla Gminy – to co byś na to odpisał ?

FeelFree, 25.02.2021 21:19

Przecież Pan Roman Babski może tutaj z nami pisać. Co prawda wiązałoby się to ze zniżeniem się do poziomu proletariatu, co może być chyba najtrudniejsze. Ale, myślę, że z czasem dołożylibyśmy starań aby dyskusja była zasadniczo merytoryczna. Atmosfery w danym miejscu nie tworzy przecież jedna osoba? Dość trudno się kłócić samemu ze sobą. Redakcja również ma możliwość moderowania komentarzy zgodnie z regulaminem. Jak komuś się coś wymsknie można też wzorem Archanioła czy moim napisać grzeczną prośbę i redakcja usuwa niepożądane wpisy. Miałoby być po łacinie, byłoby. Miałoby być merytorycznie byłoby. Nawet w suahili możemy spróbować. Zasady dyskusji można za każdym razem ustalić nowe. A gdy poziom dyskutantów nie odpowiada, zawsze jak w Hyde Parku każdy z piszących można po prostu opuścić teren prezentowania poglądów. Lub nie czytać wcale tych bzdur, które tu w akcie desperacji tacy desperaci jak jak wypisują. Poza tym ja się do Panów polityków nie pchałem, to Panowie politycy zapukali do moich drzwi. Gdyby naprawiali drogi, nie byłoby artykułu o dziurach. Gdyby nie likwidowali szkoły nie byłoby komentarzy pod artykułami o szkołach. Gdyby nie zlokalizowali strefy na osuwisku, nie byłoby o osuwiskach i tak dalej... Może to najwyższy czas przyglądnąć się konsekwencjom swoich postaw, wyborów, decyzji, błędów? Że to boli to ja wiem, aż za dobrze niestety. Ale czy na pewno lepiej tkwić w quasi-błogiej nieświadomości i nie wyciągać wniosków z doświadczeń życiowych na następne dni swojego życia? Ile by ich nie pozostało?

Skalpel, 25.02.2021 20:31

Romana to raczej komentarze drażnią a nie artykuły. Tutaj brak służby w postaci Szanownego Pana Prusa i wielce wielmożnej radnej Wątroby aby zakończyć dyskusję.

FeelFree, 25.02.2021 18:38

@MamNewsa. Bardzo dziękuję za galerię. Ślę ukłony... P.S. Konkurs na najbardziej zaniedbaną przez wójta Żaka drogę gminną uważam za rozpoczęty.

tomekx, 25.02.2021 18:18

I bardzo dobrze że nie mają odchyłów

kamieni.kupa, 25.02.2021 18:05

"Wszystkich traktujemy tak samo, i tych z PO i tych z PiS." Hahahaha, normalnie zaplułem cały monitor jak to przeczytałem. Z drugiej strony, redakcja tego portalu naprawdę traktuje ludzi jak idiotów.

Specjalista, 25.02.2021 17:52

Trzeba mieć spory tupet, aby pisać: "język pomówień i insynuacji znany dotąd głównie z telewizyjnych wypowiedzi niektórych polityków partii rządzącej" a potem zarzekać się, że jest się bezstronnym.