reklama

Brak rozkładów jazdy na przystankach. Chodzi zwłaszcza o firmę przewozową…

Polityka, Gospodarka, Wiadomości, 24.02.2021 19:20, PG
Miejska Rada Seniorów interweniuje w WITD.
Brak rozkładów jazdy na przystankach. Chodzi zwłaszcza o firmę przewozową…

Miejska Rada Seniorów w Andrychowie postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i napisać pismo do Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Krakowie.

Rada chce interwencji dotyczącej braku rozkładów jazdy na dworcu autobusowym w Andrychowie i innych przystankach w gminie, przez firmy świadczące usługi przewozowe pasażerskie (autobusy i busy) do Krakowa, Bielska-Białej, Cieszyna, Wisły i innych miast.

- Szczególnym przykładem notorycznego uchylania się przed tym obowiązkiem jest f-ma przewozowa prowadzona przez pana Leszka Janiso z siedzibą w Roczynach.- czytamy w treści pisma.

Rozkłady jazdy są umieszczane głównie na stronach internetowych, a nie wszystkie osoby starsze posiadają dostęp do Internetu.

- W minionym roku kalendarzowym Gmina Andrychów zakończyła inwestycję budowania nowoczesnych wiat przystankowych, w których wszelkie informacje pisemne są zabezpieczone przed wandalizmem i przypadkowym zniszczeniem, co uważamy, jest dodatkowym argumentem dla przewoźnika, że rozwieszenie rozkładów jazdy nie będzie szybko zniszczone. – dodaje przewodnicząca Miejskiej Rady Seniorów w Andrychowie Danuta Bańska.

Czy pismo coś pomoże?

Będziemy informować na bieżąco o rozwoju sytuacji.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Jan_Korba, 24.02.2021 20:50

Rozkład jazdy i firma Janiso to taki oksymoron. W świadczeniu "usług" rozkłady jazdy w niczym nie przeszkadzają firmie. Mogą nawet nie istnieć.