reklama

Wkrótce zniknie duży parking na osiedlu w Andrychowie

, Gospodarka, Wiadomości, 24.02.2021 18:00, red
Zła informacja dla właścicieli samochodów.
Wkrótce zniknie duży parking na osiedlu w Andrychowie

Jak już informowaliśmy, w Urzędzie Miejskim w Andrychowie rozstrzygnięto przetarg na sprzedaż terenu po starej kotłowni przy ul. Starowiejskiej w Andrychowie.

Najwyższą cenę zaproponowała firma ROYAL INVEST „PROJEKT I” Spółka z o. o. - 2,2 mln zł netto tj. 2,7 mln zł brutto.

Firma ta zajmuje się zakupem działek i budową budynków mieszkalnych wielorodzinnych, apartamentów a także domów jednorodzinnych i lokalów usługowych. Można się zatem spodziewać, że powstanie tam nowoczesny blok i mieszkania na sprzedaż. Zwłaszcza, że w planie zagospodarowania przestrzennego działka przeznaczona jest na zabudowę mieszkaniowo - usługową wielorodzinną.

W ostatnich latach na działce znajduje się tymczasowy parking. To duża ulga dla mieszkańców okolicznych bloków. Samochodów cały czas bowiem przybywa. Nie ma gdzie parkować.

Jak się dowiadujemy, sprawa sprzedaży działki nie została na razie ostatecznie sfinalizowana. Tak się stanie dopiero w momencie podpisania aktu notarialnego i wpłynięcia kasy na konto gminy. A akt notarialny na razie nie został podpisany.

Tak czy inaczej, gdy teren przejdzie już na własność prywatną, zapewne nowy właściciel będzie realizował swoje plany i parking zostanie zlikwidowany. A właściciele samochodów pozostaną z problemem: gdzie zaparkować samochodów, aby nie narazić się na mandat?

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

oshin22, 25.02.2021 07:36

>>... i wpłynięcia _kasy_ na konto gminy. << Panie Redaktorze >KASA< to jest dość żargonowe określenie pieniędzy lub środków i profesjonalny redaktor by go nie użył w takim kontekście bo to poziom Super Expressu albo jeszcze niżej....