reklama

Na cztery testy, jeden wyszedł pozytywnie a trzy negatywnie. Dlaczego?

Na sygnale, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 25.02.2021 13:00, PG
Obecnie około 80 osób dziennie zgłasza się na badania do punktu wymazowego w Andrychowie.
Na cztery testy, jeden wyszedł pozytywnie a trzy negatywnie. Dlaczego?

Dwa tygodnie temu opisywaliśmy sytuację mieszkańca gminy Andrychów, który miał problem z wyjazdem do pracy Norwegii po tym jak najpierw otrzymał pozytywny test na koronawirusa, a na drugi dzień negatywny. Po interwencji mamnewsa.pl Centrum Medyczne Femina z Katowic wykonało pacjentowi dwa kolejne testy, które wyszły negatywnie.

Dlaczego na cztery wykonane testy – jeden wyszedł pozytywnie a dwa negatywnie?

O to pytamy właściciela punktu wymazowego w Andrychowie Damiana Bociana, który opisuje nam całą procedurę pobrania wymazu. - Pacjentowi pobierany jest wymaz z gardła i z nosa, tak aby uniknąć tego, że materiału jest za mało lub pobrany jest nieprawidłowo. To jest metoda zalecana przez ministerstwo i GIS. – mówi D. Bocian. - Próbki wyjeżdżają codziennie wieczorem z punktu w Andrychowie i są odbierane przez pracowników Centrum Medycznego Femina w Katowicach. Próbki są zabezpieczone potrójnie: w próbce zamykanej, w woreczku strunowym i opakowaniu. W tej postaci umieszczane są w lodówce. Takie próbki trafiają do laboratorium. Wynik jest od 24 do 36 godzin.

Zdaniem właściciela punktu, wspomnianemu wyżej mieszkańcowi, wynik wyszedł dodatni, ponieważ miał cząstkę wirusa w sobie. Zatem albo miał kontakt z osobą zarażoną, która niekoniecznie musiała wiedzieć o tym że ma wirusa, bądź nie zachował wszystkich czynności higienicznych.

Warto zaznaczyć, że testy antygenowe są dobrą alternatywą dla testów PCR i wynik otrzymuje się w 15 - 20 min na miejscu. Wynik dodatkowo można pobrać z dostępnej platformy internetowej, także w języku angielskim oraz niemieckim.

Obecnie około 80 osób dziennie zgłasza się na badania w Andrychowie.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Burakz wiejskiej , 25.02.2021 13:35

warto zaznaczyć że to ściema stulecia

Jeremiasz, 25.02.2021 13:24

hahahahahha 'czastkę wirusa w sobie' Naprawdę są jeszcze durnie którzy nadal wierzą w testy?