reklama

Zamieszanie z testami na covid. Jest pozytywny finał tej historii

Na sygnale, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 10.02.2021 17:30, GM
Wszystko wskazuje na to, że udało się pozytywnie dla mieszkańca gminy Andrychów załatwić problem w zamieszaniem z testami covidowymi.
Zamieszanie z testami na covid. Jest pozytywny finał tej historii

Jak już informowaliśmy w weekend mieszkaniec gminy Andrychów szykował się do wyjazdu do pracy w Norwegii. W niedzielę zrobił sobie komercyjny test na koronawirusa. Zapłacił 300 zł. Test wyszedł pozytywny, co oznaczało że mieszkaniec został skierowany na izolację i musiał odłożyć swoje plany wyjazdowe.


Co jednak ciekawe, w poniedziałek mieszkaniec miał ponownie pobrany wymaz i tym razem wynik wyszedł negatywny. Nie został jednak „wypisany” z listy zakażonych koronawirusem, co oznacza że powinien przebywać na izolacji.

Po naszej interwencji, labolatorium w Katowic, które obsługuje punkt wymazowy w Andrychowie, wysłało do mieszkańca we wtorek (9.02) specjalny ambulans wymazowy. Pobrano kolejny wymaz. Jeden – szybki test – był negatywny. Po badaniach pobranej próbki w labolatorium wynik również wyszedł negatywny.

Tyle, że... mieszkaniec nadal pozostawał na „czerwonej” liście pacjentów zarażonych koronawirusem.

Sytuację udało się odkręcić dopiero w środę w południe, kiedy wykreślono go z listy. Mężczyzna może już jechać do pracy jako osoba z negatywnym wynikiem testu.

Po całej tej historii mieszkaniec ma dla wszystkich radę. Na jego przykładzie widać, że wynik pojedynczego testu nie zawsze musi być wiarygodny, więc najlepiej w razie wątpliwości test powtarzać.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

bolo123, 10.02.2021 21:01

cyt. ..."najlepiej w razie wątpliwości test powtarzać"... . Pytanie - kogo, albo inaczej - ilu na to stać skoro koszt pojedynczego testu to 300 zł. Nie każdy pracuje w Norwegii.