reklama

Działka po byłej kotłowni w Andrychowie sprzedana

, Gospodarka, Wiadomości, 10.02.2021 10:33, WB
Cena wywoławcza została znacznie przebita.
Działka po byłej kotłowni w Andrychowie sprzedana
W środę (10.02) przed południem odbyła się licytacja pustej obecnie działki po byłej kotłowni u zbiegu ulic Metalowców i Starowiejskiej w Andrychowie. Obecnie znajduje się tam tymczasowy parking

Do przetargu przystąpiło 14 oferentów, którzy wpłacili wadium. Cena wywoławcza tego terenu wynosiła nieco ponad pół mln zł.

Jak się dowiadujemy, działka została wylicytowana za 2,2 mln zł netto, czyli 2,7 mln brutto. Najwięcej zaoferowała firma z Krakowa.

Nieoficjalnie wiadomo, że ma tam powstać budynek wielorodzinny.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Zakolog, 10.02.2021 18:22

Przetargi nie określają wartości rynkowej, tylko jedynie siłę nabywczą ich uczestników. Równie dobrze wartość tego gruntu mogła wynosić 5 albo 10 baniek. Ale tego nie wiemy, ponieważ nikt się nie pokusił o rzetelną wycenę.

FeelFree, 10.02.2021 15:45

Tam po prostu nie ma osuwiska, wbrew obawom inwestorów śledzących co sprzedaje gmina, więc cena adekwatnie do wartości rynkowej wzrosła wobec zachęcającej do udziału w przetargu kwoty wyjściowej. Przetarg to przetarg... ale faktycznie wycena to xD.

Zakolog, 10.02.2021 11:13

Czyli wyszło na to, iż wysoko opłacani przez mieszkańców miejscy menadżerowie, chcieli tych mieszkańców orżnąć na 1,8 miliona netto oraz Skarb państwa na kwotę znacznie wyższą niż wyceniona przez nich wartość miejskiego majątku, i to przy wydatnej pomocy zorganizowanej grupy przestępnej, zarejestrowanej pod nazwą „Nasza Dola Andrychów”.