reklama

To najgorsza droga w gminie Andrychów, czy są jeszcze gorsze?

, Gospodarka, Wiadomości, 24.02.2021 12:25, DK
Nie wygląda to zbyt ciekawie.
To najgorsza droga w gminie Andrychów, czy są jeszcze gorsze?
Chodzi o ulicę Środkową w Roczynach, gdzie jedynie 1/4 część jezdni jest asfaltowa.

O sytuacji pisaliśmy już w artykule: Asfalt na kawalku drogi co z reszta

Reszta drogi jest w tragicznym stanie. Mieszkańcy skarżą się, że nie mogą wysyłać dzieci do szkół a samochody toną w błocie. Sytuacja jest nieciekawa, zwłaszcza, że niektóre fragmenty drogi grożą osunięciem się.

To najgorsza droga w gminie Andrychów, czy są jeszcze gorsze? Wysyłajcie zdjęcia na [email protected] lub poprzez nasz profil na faceboooku.

Przypomnijmy władzom Andrychowa, jakimi remontami powinny zająć się w pierwszej kolejności.
Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

FeelFree, 25.02.2021 19:45

@Archanioł Michał. Z "Szefem" to wiesz, jest taka sprawa, że w księgach objawionych stoi jasno, iż człowiek został stworzony "na obraz i podobieństwo"... Szef z resztą zawsze był bardzo zadumany. To raczej my teraz bardziej dumamy, więc i Szefa bardziej zadumanym postrzegać możemy. To akurat dobrze, bo świadczy o tym podobieństwie ;) To pocieszające jest z mojego punktu widzenia. Autorefleksja nad sobą to coś pozytywnego mi się wydaje. "Za każdym razem, kiedy ktoś tworzy jakieś prawo, cofa się przed złem, chwali dobre zachowanie lub czuje się winny, potwierdza tym samym fakt, że zostaliśmy stworzeni na Boży obraz." P.S. Odnośnie walki to znowu mi się przypomniała przestroga pewnego myśliciela: "Kto walczy z potworami, powinien się strzec, by walka nie uczyniła go jednym z nich." Co oczywiście nie zwalnia nas z reagowania na dziejące się zło... tak uważam. Trzymaj się.

FeelFree, 25.02.2021 19:31

@Archanioł Michał. Z "Szefem" to wiesz, jest taka sprawa, że w księgach objawionych stoi jasno, iż człowiek został stworzony "na obraz i podobieństwo"... Szef z resztą zawsze był bardzo zadumany. To raczej my teraz bardziej dumamy, więc i Szefa bardziej zadumanym postrzegać możemy. To akurat dobrze, bo świadczy o tym podobieństwie ;) To pocieszające jest z mojego punktu widzenia. Autorefleksja nad sobą to coś pozytywnego mi się wydaje. "Za każdym razem, kiedy ktoś tworzy jakieś prawo, cofa się przed złem, chwali dobre zachowanie lub czuje się winny, potwierdza tym samym fakt, że zostaliśmy stworzeni na Boży obraz." P.S. Odnośnie walki to znowu mi się przypomniała przestroga pewnego myśliciela: "Kto walczy z potworami, powinien się strzec, by walka nie uczyniła go jednym z nich." Co oczywiście nie zwalnia nas z reagowania na dziejące się zło... tak uważam. Trzymaj się.

Archanioł Michał, 25.02.2021 16:53

@FeelFree podziwiam Pana wiarę w człowieka. Niestety coraz częściej widzę Szefa zadumanego, patrzącego na Ziemię i mruczącego coś pod nosem o swojej porażce, coś o nowym otwarciu. Zna Pan jego metody dużo wody albo ogień . Ja mam nadzieje, że tym razem wymyśli coś innego ;) Tymczasem proszę zarażać swoją postawą innych. PS Na notorycznych kłamców pozbawionych wyrzutów sumienia chwalących się posiadaniem na żuchwie i szczęce pięknej porcelany jest tylko jedna metoda WALKA.

FeelFree, 25.02.2021 12:44

@Archanioł Michał. Tak. Ale stoję na stanowisku, że każdy człowiek, w każdej chwili może się zmienić. Uczymy się całe życie. Codziennie dokonujemy nowych wyborów. Nigdy do końca nie wiadomo, kiedy, dlaczego i jak ktoś się zmieni i z jakiego powodu. Nie odbierajmy nikomu tej nadziei, ona sama ma moc zmiany i jest nam wszystkim do życia niezbędnie potrzebna. Poza tym każda uratowana "meduza" się liczy. A ostrożność i rozwagę oczywiście należy zachowywać... I wyciągać wnioski z błędów, które codziennie każdy z nas popełnia. Oczywiście najpierw należy je nauczyć się zauważać, u siebie, nie u innych, ale to temat na dłuższą opowieść...

Archanioł Michał, 25.02.2021 10:35

@FeelFree i inni do refleksji to a pro po dopisku „Polubilibyście mnie, gdybyście mnie poznali. Nie mam co do tego wątpliwości, ponieważ zdążyłam poznać dostateczną liczbę osób, ...... – i wszystkie one okazały się podatne na mój urok. Mam ten szczególny rodzaj uśmiechu, częsty u prezenterów telewizyjnych i rzadki w prawdziwym życiu: lśniący doskonałością zębów i wyrażający serdeczne zaproszenie.”* Tak o sobie napisała socjopatka - autorka książki "Wyznania socjopatki", będącej rodzajem jej pamiętnika. Według niej samej do kluczowych cech socjopatów należy brak wyrzutów sumienia, tendencja do kłamstwa , ..........

FeelFree, 25.02.2021 09:14

W gminie jest wiele gminnych dróg gruntowych o tragicznej jakości. Dziury, błoto, syf, śmieci, brak oświetlenia, wstyd. Mam Newsa mogłoby zamiast innych mało istotnych tematów, zrobić z tego całą galerię w porządnym artykule. Te drogi są niebezpieczne, jeżdżenie po nich uszkadza auta, a pieszo trudno po nich przejść przy opadach, roztopach. Są zaniedbane, bez odwodnienia mimo, że wydano tam wielu ludziom pozwolenia budowę nowych domów. Jest to wina burmistrza Tomasza Żaka. Wydaje gminne pieniądze na basen, ekrany na przystankach (niektórych), niszczenie Pańskiej Góry i inne głupie inwestycje. Pisze pierdoły o autobusach na wodór i pierwszych w Polsce spalarniach. Zaraża tymi niedojrzałymi wizjami swoich niesamodzielnych radnych, którzy nie mają swojego zdania i rozumu w podstawowych dla Andrychowian sprawach. Zamiast zadbać o tak podstawowe rzeczy jak drogi, chodniki, ścieżki rowerowe do naszych domów, porządne szkoły dla naszych dzieci. Tego sobie sami mieszkańcy zbudować nie mogą. W dodatku to tylko widzi mi się burmistrza decyduje, kto ma asfalt, czy chodnik i gdzie są lampy ledowe, a gdzie zupełny brak oświetlenia i gdzie nie ma wodociągu miejskiego od lat. Gdy przy jakieś drodze mieszka nielubiana radna, to tam po prostu asfaltu nie będzie o czym wójt mówi wprost. A są miejsca gdzie jeszcze dom nie stał, ale był już równy asfalt. To jest niesprawiedliwe, haniebne, a najsmutniejsze jest to, że Andrychowianie to tolerują. Poza paroma nawiedzonymi osobami jak ja czy Zakolog, czy inny Archanioł którzy mają jeszcze odwagę krytykować władze gminy. Poza tym jeżdżąc po gminie to wygląda tak jakby gmina to było tylko miasto, centrum i osiedle. W centrum są marmury, światełka i życzenia na kominie. A im dalej od centrum tym mniej widać troski władz. Radźcie sobie sami! A radni i burmistrze trzy, Wy odpowiadacie za każde miejsce w gminie. I nie wolno Wam dzielić swoimi decyzjami ludzi na lepszych i gorszych. Opamiętajcie się! Nawet jak Was nie rozliczą wyborcy, to mam nadzieję, że chociaż część z Was posiada jeszcze reszki sumienia, honoru, wstydu i posiada pamięć tego co zrobił innym ludziom wykorzystując władzę, lub czego nie zrobił mimo, chociaż mógł to zrobić. Będziecie pamiętać? jak głosowaliście jak nakazał Wam wójt, gdy uczucia, rozum i ludzie, którzy Wam zaufali przy wyborach mówili "głosuj inaczej, to złe". Jak się boicie gniewu burmistrza, lub nie macie własnego zdania, albo nie rozumiecie nad czym głosujecie, to nie powinniście zajmować tych stanowisk. Wielki Post to dość dobry moment na przemyślenie swojego postępowania, czego sobie i Wam serdecznie życzę. Pozdrawiam. P.S. "Nauczyłem się wierzyć, że najbardziej niebezpiecznym człowiekiem jest ten, kto nie odczuwa wyrzutów sumienia. Ten, kto nigdy nie przeprasza i nie szuka przebaczenia..."

FeelFree, 25.02.2021 08:45

@Zakolog. Nie sądzę. Stąd wersja V2.0.

Zakolog, 24.02.2021 15:04

@FeelFree - naprawdę sądzisz, że radni z „Ich Gminy” są wstanie złapać przesłanie o Hipokrycie, a już szczególnie symbolikę Abdery ? Przecież nawet Romek będzie miał z tym duży problem !

aniol363, 24.02.2021 13:04

Najlepsze jest to że droga przebiega koło domu jaśnie Pana sołtysa...wg którego wszystkie drogi boczne gminne w Roczynach nazywane są przez niego miedzami... Stan wszystkich tych dróg to jest jakiś dramat. Naprawiane są kiepskiej jakości kruszywem z którego po kilku tygodniach robi się błoto ...

FeelFree, 24.02.2021 13:02

Uważam, że droga jest w doskonałym stanie. Widać też, że krzywizna niewielkich pozimowych fałdowań adaptacyjnych wyraźnie się już wypłaszcza. Artykuł to ewidentny przejaw hejtu ze strony mamNewsa wobec jaśnie panującego wójta Żaka. To niegodziwa, publiczna potwarz. I to w chwili, gdy burmistrz tak dzielnie w ciszy i osamotnieniu walczy w imię naszego dobra z bezlitosną naturą, która niczym pasożyt atakuje miejską tkankę wokół Pańskiej Góry. Wydziera nam zdobycze cywilizacji. Walka idzie o rewitalizację! I o retencję drogocennej wody! A szanowna Redakcja porusza tak przyziemne i wyssane z palca tematy jak jakaś gminna droga do kilku domostw. Czymże problem tej drogi jest wobec wieczności i objawionego nieoczekiwanie aktu heroizmu ze strony zmęczonego rządzeniem burmistrza. To hejt z Waszej strony w najczystszej postaci! A jeszcze kilka dni temu nawoływaliście do powstrzymania tego tak bardzo oburzającego Was zjawiska. A sami wyszukujecie teraz takich "dziur w całym". Tylko narzekacie, zamiast śpiewać hymny pochwalne, pisać ody do liderów samorządności. Wstyd. Na znak protestu wobec tych niesłusznych szykan wobec Jego Wójtowości nie będę dzisiaj pisał już komentarzy. Nie pozdrawiam. Hipokryt z Abdery. P.S. "Wielką szkodę przynoszą głupim ci, którzy ich chwalą."