reklama

Płatne parkowanie na placu Mickiewicza zaklepane

Polityka, Wiadomości, 25.02.2021 14:45, PG
Temat parkowania na placu Mickiewicza mocno podzielił andrychowskich radnych.
Płatne parkowanie na placu Mickiewicza zaklepane

W czwartek (25.02.) na sesji Rady Miejskiej w Andrychowie radni obradowali nad wprowadzeniem strefy płatnego parkowania w centrum Andrychowa. Od 1 maja za postój kierowcy będą musieli płacić także na części ulicy Legionów i na placu Mickiewicza. Za projektem uchwały zagłosowało 13 radnych, przeciw było 7. Natomiast 1 osoba wstrzymała się od głosu.

Radna Alicja Studniarz zwróciła uwagę na to, że należałoby się zająć parkingiem przy hali sportowej na ul. 1 Maja, a nie placem Mickiewicza, który powinien być wizytówką miasta.

Kierownik wydziału geodezji i gospodarki nieruchomościami urzędu miejskiego Barbara Krzyżak odpowiedziała, że zaproponowane rozwiązania pozwolą uporządkować sprawę postoju na placu i wyprowadzić stamtąd samochody.

- Wystąpiliśmy również do starosty o zmianę celu darowizny. W 2005 roku teren był podarowany gminie pod drogę publiczną. Kolejnym krokiem będzie przebudowa placu i zmiana funkcji na reprezentacyjną - poinformowała kierownik B. Krzyżak.

Radny Wiesław Mikołajek popierając swoją przedmówczynię stwierdził, że burmistrz po prostu chce „zarobić kasę na tym burdelu”. - Co pan burmistrz zrobił żeby mieszkańcy mieli możliwość parkowania? – pytał radny, który uważa że burmistrz chce wyciągnąć pieniądze od mieszkańców.

Radny Krzysztof Kubień zdenerwowany ironicznym głosem powiedział, że następnym krokiem będzie uruchomienie myjni samochodowej przy fontannie na placu Mickiewicza.

Z kolei przewodniczący Radny Roman Babski odbił piłeczkę przypominając radnemu K. Kubieniowi, że to w czasach kiedy on był szefem Rady, tamta Rada zgodziła się na taką darowiznę o charakterze drogi publicznej. – Jeśli pan zna inną drogę publiczną w Polsce, na której stoi fontanna to proszę powiedzieć. – mówił R. Babski nawiązując do byłego burmistrza Jana Pietrasa, który postawił „andrychowiankę” na drodze publicznej.

Wiceburmistrz Wojciech Polak powtórzył, że jest to pierwszy krok do uporządkowania tego terenu. Natomiast na terenie przy hali, gdzie pojawiają się dziury i błoto jest problem z wodami odpadowymi. -. Podjęliśmy kolejne starania by podłączyć ten teren do kanalizacji na ul. 1 Maja. oznajmił wiceburmistrz.

- Jestem radną siódmy rok i o tym, że urząd się stara słyszę od początku. Można było te starania doprowadzić do końca. Ile lat jeszcze będziemy się starać? Wielomilionowe inwestycje są lotne i pijarowskie ale nie są dla zwykłych mieszkańców. – odpowiedziała radna Alicja Studniarz.Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Turboplazmotron, 25.02.2021 19:32

Zamiast zrobić w Andrychowie ładny rynek na Placu Mickiewicza zrobiono parking. Teraz możemy zaparkować w centrum i pojechać busem bez rozkładu do Krakowa pospacerować po rynku. Kopiuj wklej razem ze swoim pryncypałem pewnie liczą , że na halę i parking obok znajdzie się kupiec i po problemie.

mega, 25.02.2021 16:22

Nie chcesz płacić to stań sobie gdzie indziej dalej. A jak butami się nie chce przejść to zapłać.

Mieszkaniec2, 25.02.2021 15:28

Zrobić plac za tyle pieniędzy, żeby auta stały no to jest polska... już od dawna same dziury, kostka rozwalona, słupki Tym miastem chyba nikt nie rzadzi żenujace