reklama
reklama

Wiadomo co dalej z obostrzeniami. "Trzecia fala się rozpędza"

Na sygnale, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 24.02.2021 15:20, red
Co dalej koronawirusowymi obostrzeniami od 27 lutego?
Wiadomo co dalej z obostrzeniami.
Podczas środowej (24.02) konferencji prasowej minister Zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że ostatnio dynamika wzrostów zakażeń koronawirusem w Polsce rośnie (w środę ponad 12 tys. zakażeń) i "trzecia fala się rozpędza". Przybywa pacjentów w szpitalach, o ponad 20% przybyło skierowań wystawianych przez lekarzy rodzinnych na testy pod kątem koronawirusa.

- Przed nami czas rozwoju pandemii, rozwoju trzeciej fali - mówił A. Niedzielski, a szczyt trzeciej fali ma oznaczać średni poziom na poziomie 10-12 tys. zakażeń dziennie.


Minister powiedział, że różne regiony w Polsce charakteryzują się różnym stopniem zakażeń. - Zdecydowaliśmy, że musimy wykonać mały krok wstecz - mówił minister.

Jakie podjęto decyzje?

Dotychczasowe obostrzenia pozostają bez zmian, oprócz województwa warmińsko-mazurskiego, gdzie obecnie jest najwięcej zakażeń. W woj. warmińsko-mazurskim uczniowie najmłodszych klas wrócą do nauczania zdalnego, zamknięte zostaną hotele, galerie, baseny.

Nowością dotyczącą całej Polski jest obowiązek kwarantanny dla osób wracających z Czech i Słowacji. Nie dotyczy to osób zaszczepionych dwoma dawkami szczepionki. W przypadku pozostałych osób warunkiem zwolnienia z kwarantanny będzie przedstawienie negatywnego testu z ostatnich 48 godz.

Rząd wprowadza także zakaz używania szalików, przyłbic, kominów - od 27 lutego każdy będzie musiał mieć maseczkę.
reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

ƅarte, 24.02.2021 23:20

@Tomasz dziwną macie nazwę organizacji.

Maciek, 24.02.2021 21:37

Dokładnie j.w.