reklama

Prawie milion złotych wsparcia dla sześcioraczków

, MAGAZYN, Wiadomości, 24.02.2021 20:45, PG
Ich tata pochodzi z Jordanowa w powiecie suskim.
Prawie milion złotych wsparcia dla sześcioraczków

W maju 2019 roku w krakowskim szpitalu uniwersyteckim na świat przyszły pierwsze w Polsce sześcioraczki. Wtedy to cała Polska żyła tą informacją. Dzisiaj sześcioraczki - Filip, Tymon, Zosia, Kaja, Malwina i Nela mają już rok i dziewięć miesięcy.

Państwo Klaudia i Szymon oprócz wspomnianych dzieci mają jeszcze synka Oliwiera, który świetnie sprawdza się w roli starszego brata. Tata dzieci Szymon Marzec pochodzi z Jordanowa (powiat suski). Jest absolwentem Zespołu Szkół im. Hugona Kołłątaja w Jordanowie oraz Szkoły Podstawowej w Jordanowie.

Podczas poniedziałkowej (22.02.) sesji rady Sejmiku Województwa Małopolskiego przegłosowano uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej Gminie Ochotnica Dolna, na wsparcie zadania własnego z obszaru polityki prorodzinnej, w związku z narodzinami sześcioraczków w rodzinie zamieszkującej na terenie gminy.

Chodzi o 919 800 zł. W uzasadnieniu uchwały czytamy: Samorząd Województwa Małopolskiego aktywnie realizuje zadania z zakresu polityki prorodzinnej. Służą one m.in. wzmacnianiu wartości rodziny, stanowiąc podstawę rozwoju każdej lokalnej wspólnoty samorządowej.

Sześcioraczki zdarzają się niezwykle rzadko – raz na 4,7 mld ciąż. Jak poinformowali lekarze, na świecie narodziły się m.in. w USA i w Wielkiej Brytanii. W Polsce taki przypadek zdarzył się po raz pierwszy.


foto: instagram

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy