reklama

Otwarto Środowiskowy Dom Samopomocy. Przyjechał wiceminister i poseł [FOTO]

Polityka, Wiadomości, 11.02.2021 16:00, PG
Jest to dom dziennego pobytu dla osób niepełnosprawnych, w których mogą przebywać 6 godzin dziennie.
Otwarto Środowiskowy Dom Samopomocy. Przyjechał wiceminister i poseł [FOTO]

W czwartek (11.02.) przy Alei Jana Pawła II w Kalwarii Zebrzydowskiej, w bezpośrednim sąsiedztwie Ośrodka Zdrowia, otwarto nowy Środowiskowy Dom Samopomocy.

Jest to taki dom dziennego pobytu dla osób niepełnosprawnych, w których mogą przebywać 6 godzin dziennie. Placówka jest dostępna dla 30 osób. Zapotrzebowanie jest dużo większe, dlatego też można starać się o przyjęcie tylko na pół roku. Osoby niepełnosprawne mogą uczyć się tam samodzielności, nabywać umiejętności niezbędnych w codziennym życiu czy nawet przygotować się do pracy zawodowej, co jest niezwykle ważne.

Gmina otrzymała 2 mln zł dotacji z z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na ten cel, dlatego na otwarciu obecny był wiceminister Stanisław Szwed. Nie zabrakło też posła Filipa Kaczyńskiego oraz burmistrza Augustyna Ormantego, a także radnego Marcina Zadory, który od początku szczególnie zabiegał się o tę inwestycję.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

хpek, 12.02.2021 07:30

dobrze że PO zostawiło miliardy to teraz pisiory mogą się chwalić że coś tam robią

keny, 11.02.2021 20:16

No nie może być....całe 6 godzin ? Toż to szaleństwo ze strony (nie)rządu!!! Uszczuplają budżet Tadzia...i jakie tuzy na otwarciu.