reklama

Kierowca na narkotykach wpadł, bo nie miał zapiętych pasów

, Na sygnale, Wiadomości, 11.02.2021 10:14,
Policjanci z oświęcimskiej grupy Speed zatrzymali 20 – latka, który po marihuanie wsiadł za kierownicę samochodu.
Kierowca na narkotykach wpadł, bo nie miał zapiętych pasów

Do zatrzymania kierującego, który stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym doszło w ubiegły wtorek (09.02.2021) w Nowej Wsi. Tuż po godzinie 17.00 na ulicy Świętego Floriana policjanci zauważyli, że kierowca samochodu marki Daewoo nie posiada zapiętych pasów bezpieczeństwa. W związku z powyższym, dając sygnały do zatrzymania się, funkcjonariusze pojechali za pojazdem. Kiedy kierowca zjechał na pobocze mundurowi przystąpili do kontroli.

W trakcie czynności policjanci od razu wyczuli woń marihuany wydobywającą się z wnętrza samochodu, więc poddali kierowcę badaniu narkotestem. Okazało się, że w ślinie 20 – letniego mieszkańca gminy Kęty tester wykazał obecność marihuany. Młody kierowca został zatrzymany i trafił do kęckiego komisariatu Policji.

Na podstawie zebranych dowodów podejrzanemu został przedstawiony zarzut kierowania pod wpływem środków odurzających. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny.

źródło: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy