reklama
reklama

Nowe boisko za ponad 1,2 mln zł! Gmina przepłaciła?

Polityka, Sport, Wiadomości, 24.11.2022 17:40, red
Koszt budowy budzi emocje wśród przeciwników burmistrza.
Nowe boisko za ponad 1,2 mln zł! Gmina przepłaciła?
W czwartek (24.11) odbył się oficjalny odbiór techniczny budowy wielofunkcyjnego boiska przy Szkole Podstawowej w Bielanach. Na taki obiekt uczniowie miejscowej szkoły czekali od lat, choć w pełni będą się z niego cieszyć zapewne dopiero na wiosnę.

- Powstałe przy szkole boisko wielofunkcyjne składa się z boiska do piłki ręcznej, w obszarze którego znajdują się również: boisko do piłki siatkowej, koszykówki oraz boisko do tenisa ziemnego. Całość została odpowiednio wyposażona i zabezpieczona piłkochwytami. Wokół boiska powstały ciągi piesze z betonowej kostki brukowej, które uzupełnione zostały elementami małej infrastruktury: koszami i ławki. Dopełnieniem całości są wydzielone tereny zielone, które zostały już obsiane trawą - informuje UG Kęty.

Budowa pochłonęła blisko 1,2 miliona złotych.


I właśnie ta kwota budzi w Kętach spore emocje. Krytycy burmistrza Krzysztofa Klęczara zwracają uwagę, że gmina zdecydowanie przepłaciła. Podają przykład Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie niedawno zakończyła się budowa znacznie większego obiektu (2 boiska) i kosztowało to 962 tys. zł, przy dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego w wysokości prawie 600 tys. zł.

Tymczasem gmina Kęty otrzymała tylko 148,5 tys. zł dofinansowania.

Inna sprawa, że koszty wszystkich inwestycji poszły ostatnio mocno w górę. Rok temu kęckie władze zakładały, że obiekt w Bielanach będzie kosztował 400 tys. zł, ale za tyle nikt nie chciał budować i ostatecznie w przetargu wyszła kwota 1,2 mln. Różnicę radni pokryli z kasy gminy - kosztem innych inwestycji.

Tak czy inaczej, boisko jest już gotowe.

foto: UG Kęty
reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy