reklama
reklama

Nauka jazdy na rolkach w Kętach. Przez cały rok!

Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 29.11.2022 16:50,
Szkółka rolkarska działa już ponad rok.
Nauka jazdy na rolkach w Kętach. Przez cały rok!
Nazywam się Ryszard Rejman. W Kętach uczę jeździć na rolkach. Kocham wszystkie sporty związane z wiatrem. Wiele lat latałem na paralotni, pływam na żaglach, latam modelami RC i latawcami akrobacyjnymi… Kilkanaście lat temu wpadł mi do głowy pomysł na kolejną aktywność, w której mogę poczuć wiatr we włosach – ROLKI. Kupiłem parę dość mocno zdezelowanych używanych rolek, dziwny srebrny kask, ochraniacze i zacząłem stawiać pierwsze niezdarne kroki… Dalej, pod okiem londyńskiej instruktorki, zacząłem uczyć się właściwej efektywnej techniki jazdy, zakrętów, hamowania i kolejnych zaawansowanych trików…


Poczułem wielką frajdę i satysfakcję z jazdy na rolkach, wciągnęło mnie tak bardzo, że dzisiaj jestem jednym z certyfikowanych instruktorów jazdy na rolkach Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich (www.pzsw.org).
Ponad rok temu stworzyłem w Kętach szkółkę rolkarską i pomagam tam dzieciom oraz dorosłym w tym, aby rolki przynosiły im jak najwięcej radości i satysfakcji.


Z zajęć można korzystać w każdym wieku i możesz nauczyć się podstaw oraz bardziej zaawansowanych technik jazdy na rolkach, ale także bardzo fajnie i pozytywnie spędzić czas. Ćwiczenia dobierzemy i dostosujemy do Twojego poziomu i potrzeb. Jeździmy przez cały rok na sali gimnastycznej w SP 1 w Kętach.


Dorośli w poniedziałki od 19:45 do 20:45.

Dzieci, w trzech grupach zaawansowania, w środy od 16:15 do 19:00.

Możesz także z nami się skontaktować, jeżeli chciałbyś wypożyczyć rolki i najpierw spróbować czy to aktywność dla Ciebie. Pomożemy Ci także naprawić Twoje rolki, przełożymy, wymienimy kółka i łożyska.

U nas sezon trwa cały rok. Ubierz rolki i baw się z nami, dbając o kondycję i dobre samopoczucie!

Więcej szczegółów znajdziesz na naszej stronie www.irolki.pl lub tel. 737 181 999.

Dlaczego warto więc jeździć na rolkach?Jazda na rolkach jest aktywnością, która oprócz zabawy i frajdy przynosi także wiele znaczących korzyści dla naszego zdrowia fizycznego i psychicznego. Ma ogromnie pozytywny wpływ na nasze samopoczucie, pewność siebie oraz działa na większość mięśni w naszym ciele.

KORZYŚCI Z JAZDY NA ROLKACH

WIĘKSZA PEWNOŚĆ SIEBIE
Prawdopodobnie największą korzyścią z jazy na rolkach jest to, że jest świetną rozrywką, dającą ogromnie dużo satysfakcji ze stawiania czoła nowym wyzwaniom. Wzmacnia naszą siłę woli, uczy cierpliwości w realizacji podejmowanych wyzwań.

UTRATA WAGI
Regularna jazda na rolkach nawet z niewielką prędkością (10 km/h) pozwala spalić około 360 kalorii w czasie godziny. Im szybciej jeździmy na rolkach, tym oczywiście spalimy więcej kalorii w tym samym czasie.

POPRAWIA RÓWNOWAGĘ, KOORDYNACJE I ZWINNOŚĆ
W jeździe na rolkach chodzi o utrzymywanie równowagi, balansu, gdy nasze ciało jest w ruchu. Zaczynając od podstawowych umiejętności jazdy na rolkach, możesz ciągle uczyć się wykonywać bardziej zaawansowane ruchy, triki: jazda do tyłu, zakręcanie przekładanką, gra w hokeja na rolkach, jazda na skateprku. Będzie to świetnie rozwijać równowagę, koordynację i zwinność.

BUDUJE MIĘŚNIE
W czasie jazdy na rolkach uruchamiamy prawie wszystkie nasze mięśnie. Mięśnie nóg, pleców, a nawet mięśnie górnych partii ciała intensywnie pracują kiedy jedziemy na rolkach. Dzięki długim odbiciom, utrzymywaniu właściwej postawy, wymachom rękami – wszystkie nasze mięśnie odczują korzyści.

MAŁE OBCIĄŻENIA STAWÓW
Płynny ruch podczas jazdy na rolkach zmniejsza obciążenia stawów. Według badań przeprowadzonych na Uniwersytecie Massachusetts, jazda na rolkach powoduje o połowę mniej wstrząsów stawowych w porównaniu z bieganiem.

AEROBIK
Jazda na rolkach podnosi tętno i pobudza płuca do pracy, a to podstawowe składniki ćwiczeń aerobowych. Możesz zwiększyć efektywność i intensywność wysiłku, jeżdżąc bardziej energicznie i po pochyłościach lub jeździć na rolkach interwałowo. Ćwiczenia aerobowe poprawiają pracę układu sercowo-naczyniowego, zmniejszając ryzyko chorób serca.

ZWIĘKSZA SIŁĘ MIĘŚNI POSTURALNYCH
Jazda na rolkach jest świetnym ćwiczeniem dla naszych mięśni posturalnych, brzucha i pleców. Przy każdym odepchnięciu mięśnie posturalne są uruchamiane, aby wspierać stabilność całego ciała, dzięki czemu utrzymujemy równowagę na rolkach.

Do jazdy na rolkach nie potrzeba specjalnych miejsc. Można na nich jeździć wszędzie tam, gdzie jest utwardzona i stabilna nawierzchnia.

Zapraszamy na zajęcia. Z nami poczujesz się pewniej na rolkach i zaczną przynosić Ci jeszcze więcej radości. Poznasz także innych fanów rolek.

Jeśli masz pytania, wątpliwości zadzwoń. Zapisy i informacje tel. 737 181 999, www.irolki.pl

ZAPRASZAMY :)

Ryszard Rejman
certyfikowany instruktor wrotkarstwa PZSW


reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy