reklama

Koalicja Obywatelska przejmie władzę w powiecie oświęcimskim. Kęczanin będzie starostą powiatowym

, Polityka, Wiadomości, 25.10.2018 09:00, red
Włodarze z legitymacją PiS muszą się pakować.
Koalicja Obywatelska przejmie władzę w powiecie oświęcimskim. Kęczanin będzie starostą powiatowym
Niedzielne wybory spowodowały, że w Starostwie Powiatowym w Oświęcimiu dojdzie do dużych zmian. Do tej pory Starostwem rządzili politycy PiS. Teraz będzie rządzić koalicja komitetów wyborczych:

- Platforma Nowoczesna Koalicja Obywatelska
- Porozumienie Samorządowe Powiatu
- Koalicja Obywatelsko-Samorządowa KOS 2018

Nie ma co ukrywać, że odsunięcie PiS od władzy w mateczniku byłej premier a dziś wicepremier Beaty Szydło (mieszka w gminie Brzeszcze) to trochę sensacyjne rozstrzygnięcie.

Koalicja ma w 27-osobowej Radzie Powiatu Oświęcimskiego 15 radnych. Są to: Katarzyna Bliźniak, Kazimierz Homa, Wojciech Kajdas, Grażyna Kopeć, Artur Mendyk, Marcin Niedziela, Andrzej Skrzypiński i Leszek Szuster z KO, Bogusław Bartula, Teresa Jankowska, Jerzy Mieszczak, Ewa Płonka i Józef Szafran z PSP oraz Paweł Kobielusz i Piotr Śreniawski z KOS 2018.

Opozycję dla koalicji stanowić będzie 12 radnych z PiS: Adam Bilski, Dariusz Gawęda, Jarosław Jurzak, Waldemar Klisiak, Tomasz Łukowicz, Joanna Mazur, Adam Merta, Sławomir Momot, Ewa Pawlusiak, Jacek Pyrek, Aneta Tlałka, Władysław Zaliński.

Koalicjanci podpisali już porozumienie o współpracy i ustalili skład nowego Zarządu Powiatu. Starostą powiatu oświęcimskiego zostanie Marcin Niedziela (KO) z Kęt (prywatnie przedsiębiorca i mąż poseł PO Doroty Niedziela), wicestarostą będzie Paweł Kobielusz (KOS 2018), Teresa Jankowska (etatowy członek zarządu powiatu, PSP) oraz nieetatowi członkowie zarządu Jerzy Mieszczak (PSP) i Artur Mendyk (KO).


foto: facebook Marcina Niedzieli

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

znanywmiescie, 25.10.2018 18:39

Biznesmen biedny nie ma co do garnka włożyć, rodzina przymiera głodem..... to tak gwoli komentarza. Ja bym wyboru mieszkańców powiatu wadowickiego nie nazwał zacofaniem. Kalafior dobrze napisał. A teraz poczekamy i zobaczymy jak szybko koalicję zaczną się sypać. Wtedy zewsząd będzie słychać głośny śmiech Zjednoczonej prawicy

Starybrat, 25.10.2018 16:29

MARCIN Niedziela (KO) z Kęt (prywatnie przedsiębiorca i mąż poseł PO Doroty Niedziela), Ze smutkiem muszę stwierdzić, że ten portal nie ma nic wspólnego z rzetelnością dziennikarską, etyką, odpowiedzialnością za słowa, taki lokalny magiel, podobnie jest również w Nowinach. Trudno się dziwić, próżno szukać w/w dziennikarzy.

kik, 25.10.2018 14:41

za niedługo doktorek odejdzie i platfusom będzie smutno nikt tak dużo dla powiatu nie zrobił jak starosta wadowicki , życzę mu wygranej

Zakolog, 25.10.2018 11:02

Super ! Jeszcze tylko, żeby w Wadowicach wybrali Doktorka i już dwie bidy mniej do podziałów środków europejskich przez Urząd Marszałkowski. Nowa perspektywa finansowa zaczyna się pozytywnie rysować dla Andrychowa.

kalafior, 25.10.2018 10:45

@tomekx Ludzie z powiatu Wadowickiego nie są zacofani ,tylko mają olej w głowie.Wystarczyło im 8 lat rzadu PO z PSL.Wydaje mi się ze pamięc mają lepszą od tych z powiatu Oświęcimskiego .

`, 25.10.2018 09:50

Poniżej typowy wyborca Totalnych nazwał mieszkańców powiatu Wadowickiego "zacofanymi"

tomekx, 25.10.2018 09:20

Szkoda że powiat wadowicki jest tak zacofany i PIS to wygrał