Jan Paweł II będzie patronem Małopolski. Radni zdecydowali

, Polityka, Wiadomości, 31.05.2019 15:15,
Radni zdecydowali.
Jan Paweł II będzie patronem Małopolski. Radni zdecydowali
Podczas piątkowych obrad Sejmiku Województwa Małopolskiego radni przegłosowali rezolucję, która rozpoczyna procedurę ustanowienia św. Jana Pawła II na patrona Małopolski. Inicjatorem jest marszałek województwa Witold Kozłowski (PiS).

- Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem to za kilka miesięcy Watykan zatwierdzi wniosek. Marszałkowi zależy, by odbyło się to w przyszłym roku, w którym będziemy obchodzili 100. rocznicę urodzin Karola Wojtyły - informuje biuro prasowe Małopolskiego Urzędu Wojewódzki.

W przygotowanej rezolucji możemy przeczytać, że ustanowienie św. Jana Pawła II "patronem województwa małopolskiego byłoby podkreśleniem szczególnych, niezwykle silnych związków łączących Jana Pawła II z ziemią rodzinną, a dla mieszkańców naszego regionu - okazją do przemyślenia na nowo Jego nauczania, zarówno w sferze duchowej i religijnej – jako kapłana, biskupa, papieża – ale także jako wielkiego filozofa, który zabierał głos w sprawach najważniejszych zagadnień współczesności: problemów społecznych, przemian cywilizacyjnych i kulturowych".


na zdjęciu: Jan Paweł II podczas pielgrzymki do Kalwarii Zebrzydowskiej 2002 roku

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy